הבחירות הוכיחו שוב: ממשלת שמאל כבר לא תהיה בישראל - 0404
+
הבחירות הוכיחו שוב: ממשלת שמאל כבר לא תהיה בישראל

הבחירות הוכיחו שוב: ממשלת שמאל כבר לא תהיה בישראל

השמאל גמור. גמור לחלוטין. זו עובדה ואין שום מציאות אחרת. אל תספרו לי על גושים ובניינים. גם תוצאות הבחירות, שלא מאפשרות כרגע לימין להקים ממשלה, מוכיחות ומבהירות כי השמאל ממשיך להעלם מהמפה הפוליטית בישראל.

מפלגת העבודה המיתולוגית נכחדה. מבחירות לבחירות היא נשארת בגובה הדשא ורק ממתינה לראות האם הצליחה לעבור את אחוז החסימה ואולי לקושש עוד מנדט שניים מעליו. מרצ, או אם תרצו המחנה הדמוקרטי, שילבו כוחות וגם לא הצליחו להרשים. ״שמות״ שמאלניים מוכרים יש שם – קולות רבים – אין.

כשהמילה ״אחדות״ ממשיכה לעלות בכל משפט של פרשני השמאל, מובן לכולם כי זו האופציה היחידה שהם מפנטזים עליה. אגב, הם רוצים ״אחדות״ ללא החרדים. ממש אחדות. אחדות ללא נציגות של 17 מנדטים? איזו אחדות יהודית זאת?

כך או אחרת, ראוי שנביט נכונה על המפה הפוליטית. רוב העם בישראל נמצא בימין. גם הבחירות הנוכחיות הוכיחו זאת. ח״כ ליברמן אמנם ריסק את אפשרות הימין להקים ממשלה והוא זה שהוביל אותנו לבחירות שנערכו אמש, אך עדיין, מצביעיו, כולם, אנשי ימין. כך שגוש הימין האמיתי עומד על 64/65 מנדטים, לעומת גוש השמאל שעומד על 42 מנדטים (כמובן, לא כולל הערבים). אם כן, הרוב היהודי בישראל נמצא בצד הימני של המפה.

נכון, מפלגות חרדיות ידעו בעבר לשבת גם בממשלת שמאל, אך הפערים כיום בין תפיסת השמאל לחרדים בעניין הדתי כה עמוקים כדי להרוס את הברית בין החרדים למחנה הימין. זה פשוט כבר לא יכול לקרות.

ממשלת ימין יכולה לקום כאן ברגע. אם אביגדור ליברמן היה יוצא ממשחקי הכבוד שלו ופועל לפי רצון בוחריו מהימין, ממשלה היתה קמה כאן בתוך יום. לימין, אפשרויות שונות להקמת ממשלה (אם כי מסובכות ואולי קלושות), אך לשמאל אין אפילו אפשרות לפנטז על אפשרות שכזאת. היא פשוט לא ריאלית.

רוב העם בישראל בצד הימני של המפה. זו עובדה.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com