הליכוד ליועמ״ש: דרישה להסיר החיסיון על תמלילי חקירתו של גבי אשכנזי - 0404
+
הליכוד ליועמ״ש: דרישה להסיר החיסיון על תמלילי חקירתו של גבי אשכנזי

הליכוד ליועמ״ש: דרישה להסיר החיסיון על תמלילי חקירתו של גבי אשכנזי

מפלגת הליכוד פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה כי יורה על הסרת החיסיון וצו איסור הפרסום שניתן על תמלילי חקירתו של הרמטכ״ל לשעבר, ח״כ גבי אשכנזי.

עו״ד מיכאל דבורין המייצג את המפלגה, כתב למנדלבליט: מרשתי, מפלגת הליכוד, ייפתה את כוחי לפנות אליך בעניין שלהלן: 1. בעוד יומיים מתעתד ציבור הבוחרים במדינת ישראל ללכת לקלפי ולהצביע בבחירות לכנסת.

2. סמוך למועד עריכת בחירות הקודמות קיבלת באופן תקדימי החלטה לפרסם את כתב החשדות כנגד ראש הממשלה (כפוף לשימוע) וזאת בשל רצון מערכת אכיפת החוק כי הציבור ידע את הדברים, טרם הליכתו להצביע.

3. אלא שבניגוד לריצת האמוק לפרסם את כתב החשדות לפני מערכת בחירות בעניינו של ראש הממשלה, בעניינם של נבחרי ציבור אחרים, נראה כי מערכת אכיפת החוק נוקטת מדיניות הפוכה לחלוטין.

4. הדבר תמוה שבעתיים שעה שיום יום, מתפרסמות הדלפות מכוונות בשני ערוצי החדשות מתוך חומרי החקירה ותמלילי העדויות בפרשות הקשורות לראש הממשלה, ואמש הגדילה הגב' רינה מצליח ואף טענה כי
הפרסומים וההדלפות מתוך חומרי החקירה נעשים באישורך. ממש כך.

5. ובכן לעומת מבול ההדלפות המכוון המתואר לעיל, הנכם מסרבים שוב ושוב משום מה לחשוף את פרוטוקולי חקירתו של מר גבי אשכנזי בפרשה המכונה "פרשת הרפז" וזאת חרף היותו של מר אשכנזי נבחר ציבור בולט מטעם מפלגת כחול –לבן ואחד הדוברים הבולטים מטעמה, לרבות בעניינים הנוגעים לשחיתות ציבורית.

6. וכך, אף שפרשת הרפז הסתיימה מזמן, ואין בחשיפת הפרטים מתוכה כל פגיעה ולו קלושה בשום אינטרס מדינתי, עומד בתוקפו צו איסור פרסום של פרוטוקולי החקירות של מר אשכנזי והציבור אינו יכול להתרשם מהדברים שאשכנזי אמר בקולו.

7. מהמעט שכן פורסם ומר אשכנזי לא הכחיש פרסום זה, אמר לכאורה מר אשכנזי בחקירתו כי "יש לו גם צדדים אפלים", והכביר באמירות בוטות נגד דרג מדיני מכהן, תוך שככל הנראה נקט בפעולות של הפצת
חומרי הסתה והשמצה נגד שר ביטחון באופן שיש בו כדי ללמד על דפוס התנהלות בעייתי בלשון ההמעטה של
מי שמתיימר להיות נבחר ציבור נקי כפיים, המטיף מוסר לאחרים.

8. עם כל הכבוד לא יעלה על הדעת שמר אשכנזי העומד כעת יחד עם מפלגתו למבחן הציבור יחסה מאחורי מאחורי צו איסור פרסום משולל כל יסוד, בפרשה שכבר נסתיימה ואשר קיימת חשיבות ציבורית מהמעלה הראשונה לחשוף את התנהלותו של מר אשכנזי באותו פרשה למען ידע הציבור וישפוט עוד לפני יום הבוחר.

9. בימים שבהם ערב ערב נחשפים אנו לעוד ועוד פרטים מהדלפות מחקירות ראש הממשלה שהעונש על מסירתם הינו עד שלוש שנות מאסר, הותרת צו איסור הפרסום על כנו בפרשת הרפז הינה פשוט מתן פרס למר אשכנזי שאינו מגיע לו ואפליה חמורה לרעה של ראש הממשלה לעומתו.

10. ראוי שנדע האם וכיצד רקח "מר ניקיון" אשכנזי תכנית סדורה על מנת לפגוע בדרג מדיני מכהן ומה הוא חשב בשעתו על שר הביטחון, חברו לסיעה בני גנץ, יחסיו עם מו"ל ידיעות אחרונות ועוד.

11. מובהר כי מרשתי רואה באי הסרת צו איסור הפרסום בנסיבות בהן אין עוד כל צורך בו זולת ההגנה על מר אשכנזי, כהמשך האכיפה הבררנית והאפליה החמורה כנגדה וכנגד העומד בראשה.


אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com