הראל קרנות נאמנות מסכמת רווח של 94% על עסקת מכירה מוצלחת - 0404
+
הראל קרנות נאמנות מסכמת רווח של 94% על עסקת מכירה מוצלחת Pixabay

הראל קרנות נאמנות מסכמת רווח של 94% על עסקת מכירה מוצלחת

מאבק השליטה בחברת מישורים קיבל תפנית, כאשר חברת קרנות הנאמנות של הראל מכרה את רוב אחזקתה במניות חברת הנדל"ן לקבוצת משקיעים בהם אלכס שניידר, אחד משני בעלי השליטה בחברה, במחיר הגבוה בכ-40% ממחיר המניה אתמול במהלך המסחר.

הראל קרנות נאמנות, שטרם העסקה הייתה המשקיע המוסדי הגדול ביותר במישורים, מכרה 7.5% מהחברה במחיר של 11.3 שקלים למניה במזומן, בעסקה ששווייה נאמד בכ-26 מיליון שקלים. לאחר העסקה, תישאר הראל קרנות עם אחזקה נמוכה בחברה.

לאור המאבק המתוקשר והממושך, גורמים בשוק מוסרים כי הראל הייתה מחוזרת תקופה ארוכה ונראה שמי שצפוי להרוויח ממאבק השליטה בחברת מישורים הם בעיקר מחזיקי קרנות הנאמנות של הראל. למעשה העסקה משקפת פרמיה גבוהה משמעותית הניתנת לרוב עבור רכישת שליטה וזאת עבור נתח נמוך יחסית בחברה. המחיר הממוצע של מניית מישורים בחמש השנים האחרונות עמד על פחות מ-7 שקלים למניה.

על רקע מאבק השליטה בין הצדדים, מתחילת 2019 עלה מחיר המניה בכ-40%, אך הוא עדיין נמוך משמעותית ממחיר העסקה, שמשקפת רווח של למעלה מ-90% למחזיקי היחידות בקרנות הראל. החברה נסחרת כיום לפי שווי של 246 מיליון ש"ח.

כפיר חסין, מנהל ההשקעות הראשי של הראל פיננסים: "אנו שמחים לבצע שוב עסקה מוצלחת שמיטיבה עם מחזיקי היחידות בקרנות הנאמנות. בחודשים האחרונים קיבלנו מספר הצעות לרכישת מניות החברה במחירים נמוכים משמעותית מהמחיר שבו נסגרה העסקה. העסקה, שאושרה על ידי ועדת ההשקעות, תואמת את מחיר היעד שהצבנו בתחילת התהליך. אנחנו מודים לכל הגורמים שהיו שותפים בתהליך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com