נתניהו לפוטין: "עלייה בהיקף הניסיונות של איראן לפגוע בישראל משטח סוריה - לא נסבול זאת" - 0404
+
נתניהו לפוטין: "עלייה בהיקף הניסיונות של איראן לפגוע בישראל משטח סוריה – לא נסבול זאת" עמוס בן גרשום, לע"מ

נתניהו לפוטין: "עלייה בהיקף הניסיונות של איראן לפגוע בישראל משטח סוריה – לא נסבול זאת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, במעון פלגי בושארוב בסוצ'י, רוסיה.

נתניהו בפתח פגישתו עם פוטין: "אני שמח לפגוש אותך שוב. היחסים בין רוסיה לישראל מעולם לא היו קרובים יותר. מצד אחד זה מתבקש, זה טבעי. כמו שאמרת, יש למעלה ממיליון דוברי רוסית בישראל. הם מהווים גשר חי בין המדינות שלנו. אני רוצה שוב להודות לך על הדברים שעשית, על יישום הסכם הפנסיות, והווטרנים, זה דבר שעבדנו עליו יחד, דבר מאוד חשוב לאזרחים.

הידוק היחסים בינינו, אדוני הנשיא, זה תוצאה גם של שני דברים נוספים, של מדיניות הדדית מושכלת של שנינו, ושל הקשר הישיר בינינו. הקשר הזה מנע חיכוכים מיותרים ומסוכנים, בין הכוחות השונים, ואני אומר בפה מלא שזהו מרכיב יסודי ביציבות האזור.

אני מאוד מעריך את האמירה שלך, שביטחון ישראל חשוב לך. זה בא לידי ביטוי בפגישות שאנחנו מקיימים, והפגישה החשובה שקיימתי עכשיו עם שר ההגנה, שויגו. התיאום הביטחוני בינינו הוא תמיד חשוב, אבל הוא חשוב במיוחד בעת הזאת משום שבחודש האחרון חלה עלייה מאוד חמורה במספר היקף הניסיונות של איראן לפגוע בישראל משטח סוריה, וגם לשים בה טילים מדויקים נגדנו. זה איום בלתי נסבל מבחינתנו, ואנחנו פועלים, ולכן אנחנו חייבים גם לוודא שהתיאום בינינו ימנע חיכוך, ואנחנו אכן עושים את זה, ונמשיך אני בטוח גם בשיחתנו זאת.

זו הפגישה ה-13 בינינו בשנים האחרונות, ואנחנו קידמנו שם הרבה דברים, בנושא הביטחון, בנושא הכלכלה, בנושא התיירות, בנושא הטכנולוגיה, ובהרבה תחומים. אבל יש גם בסיס נוסף, לא רק אקטואלי אלא גם היסטורי לקשר בינינו. אני מקווה מאוד לראותך בישראל בינואר, לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ ולחנוכת האנדרטה לגיבורי המצור בלנינגרד. אנחנו לעולם לא נשכח את התרומה הכבירה של העם והצבא הרוסי להבסת גרמניה הנאצית. אני אומר זאת בכל הזדמנות ובכל מקום, ובצדק. אדוני הנשיא, תודה רבה לך".

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com