הרשות מנסה להשתלט על מזבח יהושע בן נון שבשומרון ולהכריז עליו ״אתר מורשת ערבי״. יוסי דגן: ״להציל את המזבח״ - 0404
הרשות מנסה להשתלט על מזבח יהושע בן נון שבשומרון ולהכריז עליו ״אתר מורשת ערבי״. יוסי דגן: ״להציל את המזבח״ רועי חדי

הרשות מנסה להשתלט על מזבח יהושע בן נון שבשומרון ולהכריז עליו ״אתר מורשת ערבי״. יוסי דגן: ״להציל את המזבח״

חשש בהתיישבות ובעולם הארכיאולוגי, מפני נסיונות השתלטות של הרשות על מזבח יהושע בן נון שבשומרון והפיכתו ל״אתר מורשת ערבי״.

ככל הידוע מתכננים ברשות לגדר את האתר ולהציב שער כניסה שהם ישלטו עליו. לפני כ-3 שבועות על פי מקורות צבאיים וערבים, התקיים במזבח סיור של כ-30 חברי הוועדה לענייני אתרים היסטורים של הרשות. זאת ככל הנראה לצורך קידום הבניה סביב האתר.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, המוביל את המאבק לשמירה על האתר היושב בשטח המועצה, כינס השבוע ישיבת חירום בעקבות הדברים, בנוכחות ארכיאולוגים ופעילים ציבוריים העוסקים בנושא, במטרה לנסות להציל את המקום

לדבריו: "אין ספק בכלל שמדובר באתר מורשת והיסטוריה של העם היהודי מן המעלה הראשונה. ההתפתחות הזו, היא תוצאה של הזנחה פושעת לאורך שנים של כל הרשויות הרלוונטיות, וכמובן ההחלטה ההזויה מתקופת אוסלו לשים אתר מורשת היסטורי כל כך חשוב לעם היהודי – בשטח שנמצא בשליטה אזרחית ערבית.

אני קורא לממשלת ישראל לתקן את העוול ולהתייחס למזבח יהושע בן נון כשטח c, להקצות את המשאבים הנדרשים לפיתוח המקום ולהגנה עליו מפני פולשים, ולהכריז עליו אתר מורשת יהודי".

תקשורת ערבית

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]