ירושלים: אושרה תכנית הבניה במתחם אמת המים בדרך חברון - 0404
ירושלים: אושרה תכנית הבניה במתחם אמת המים בדרך חברון משרד אדריכלים ארי

ירושלים: אושרה תכנית הבניה במתחם אמת המים בדרך חברון

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בראשות יו"ר הוועדה, מ"מ ראש העיר, אליעזר ראוכברגר אישרה את תכנית מתחם אמת המים בדרך חברון. התכנית כוללת: 447 יח"ד, מסחר, תעסוקה, מוסדות ציבור ושטח פתוח.

התכנית ממוקמת ממזרח לדרך חברון, פינת רחוב אשר וינר, ממערב לשטחי קיבוץ רמת רחל, בשטח המצוי בתחום שיפוט ירושלים ומועצה מקומית מטה יהודה, בסמוך לציר הרכבת הקלה, הקו הכחול. שטח התכנית כ-19.85 דונם.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אנו ממשיכים לקדם בנחישות תכניות בניה במטרה לחזק את השכונות בעיר, לפתח ולהרחיב את אפשרויות הדיור למשפחות צעירות בעיר ולחזק את ירושלים. תכניות הבניה החדשות ייבנו בסטנדרט מגורים גבוה ליצירת מרחב ציבורי איכותי יותר וישפרו משמעותית את איכות החיים בעיר".

התכנית קובעת חלוקה ל-4 מגרשים, הקמה של כיכר עירונית ויצירת שטח ציבורי פתוח נרחב, עם עצים רבים לשימור בחלקה הדרומי, המלווה את אמת המים כלפיי צפון. התכנית מייעדת שני מגרשים לפיתוח על ציר הרכבת הקלה, המגרש הצפוני בשטח של 2.6 דונם הצמוד לאמת המים, בו קיים מבנה המיועד לשימור ולשימושים של מגורים ומשרדים, פיתוח יתרת שטח המגרש לבניה של 3 מבנים בני 10 קומות לשימושי מגורים מסחר ותעסוקה, 72 יח"ד, בהיקפי בניה של כ-8,000 מ"ר. 
המגרש הדרומי בשטח של 5.4 דונם מיועד לבניה של 3 מבנים בני 30 קומות לשימושים של מבני ציבור, מגורים ומסחר, 374 יח"ד, בהיקפי בניה של כ-48,000 מ"ר.

מגרש נוסף בצפון שטח התכנית, בשטח של 855 מ"ר, כולל מבנה לשימור ומיועד לתעסוקה. בהיקפי בניה של 805 מ"ר. מגרש בייעוד מבנים ומוסדות ציבור המיועד בעבור מבנה לתנועת נוער.

הוועדה החליטה להרוס את הבניין הפינתי ולהציע במקומו בניין חדש הכולל 10 קומות. מגישי התכנית הם רשות מקרקעי ישראל ועורך התכנית הנו משרד אדריכלים ארי כהן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]