טיפים לבחירת מצבר חדש - 0404
טיפים לבחירת מצבר חדש PIXABAY

טיפים לבחירת מצבר חדש

מצבר הוא אחד מהחלקים החשובים ברכב שלנו. בלי מצבר תקין וטעון איננו יכולים להניע את האוטו. מסיבה זו אנו מוצאים את עצמנו לעתים נתקעים עם האוטו בלי יכולת לנסוע. זה יכול להיות מצב בלתי נעים בעליל ועלינו לדעת מה לעשות במצב כזה.

מאחר והמצבר דרוש להנעה של האוטו, חשוב להבין כי כאשר האוטו אינו מניע, ישנו סיכוי גדול שזוהי תקלה הקשורה למצבר. אמנם יכולות להיות סיבות אחרות לאי יכולת הנעה של האוטו, אך זוהי הסיבה השכיחה ביותר. הדבר נכון במיוחד אם ידוע לכם כי הפעם האחרונה בה החלפתם את המצבר הייתה לפני שנה או שנתיים לפחות.

הדבר הראשון שכדאי לעשות כשהאוטו אינו מניע, הוא לנסות ולהתניע את הרכב בעזרת כבלים וסיוע של נהג אחר בדרך. תזדקקו לנהג עם אוטו שמניע ולערכת כבלים. במידה ואין לנו אפשרות למצוא רכב נוסף שיסייע במילוי זמני של המצבר, נוכל להזמין גרר או להתקשר לחברה המספקת שירותי מצבר עד הבית.

חברות כאלה קיימות בכל הארץ וניתן להיעזר בהן על מנת להחליף מצבר לרכב. כאשר אנו כבר מגיעים לסיטואציה בה הגענו למסקנה כי המצבר גמור, כדאי שנדע מה סביבת המחיר שנידרש לשלם עבור מצבר חדש.

כמה עולה מצבר חדש

מחירון מצברים נוכל למצוא באתרים רבים באינטרנט. חברות שונות מוכרות מצברים במחירים שונים ושל מגוון יצרנים. המחיר של המצבר משתנה בהתאם ליצרן שלו ולכמות האמפר שהוא מספק. קיבולת האמפר שהמצבר מייצר מותאמת על פי סוג הרכב ורמת צריכת החשמל שלה הוא זקוק.

מצבר חדש יעלה לכם כמה מאות שקלים. כמה בדיוק? כדי לדעת זאת עליכם להחליט על סוג המצבר ועל החברה המייצרת אותו. בשוק בולטים בדרך כלל מצברים של חברות שנפ, ורטה וולטה. אך ישנן חברות נוספות כמו מוטלו, בוש וסטארט אפ.

כדאי להתעדכן במחירים העדכניים באמצעות השוואות מחירי מצברים חדשים, לפני שעושים את הבחירה. בתחום הזה חשוב מאוד להחליף מצבר אצל חברה אמינה שסומכים עליה. חשוב מאוד לקבל תעודת אחריות חתומה, בהתאם לכמות הזמן שניתנת על המצבר החדש שרכשתם.

מבחינת מחיר, המצברים של שנפ נחשבים ליקרים יותר וגם אמינים מאוד. תוכלו בדרך כלל למצוא מצבר שלהם בחמש מאות ש"ח לפחות. היצרנים האחרים נמצאים באותה סביבת מחיר, אך יכולים להיות מעט זולים יותר.

כאשר החלטתם באיזה מצבר להשתמש, חשוב מאוד להיעזר באיש מקצוע ולא להחליף את המצבר לבד. מדובר בפעולה שיש בה סיכון אם לא מבוצעת כהלכה. 

במידה ובחרתם בחברה שמספקת מצברים עד למיקום בו האוטו נמצא, חשוב מאוד להתייעץ באיזה מצבר לבחור. אם צברתם כבר את הידע הנדרש לגביי המחירים של מצברים, הדבר יוכל לעזור לכם בעת הקנייה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]