האנרכיסט יונתן פולק ממשיך להיעדר מהדיונים בעניינו - השופט הורה לבצע את צו המעצר - 0404
+
האנרכיסט יונתן פולק ממשיך להיעדר מהדיונים בעניינו – השופט הורה לבצע את צו המעצר חוננו

האנרכיסט יונתן פולק ממשיך להיעדר מהדיונים בעניינו – השופט הורה לבצע את צו המעצר

גם מהדיון שהתקיים אתמול (ג') בבית משפט השלום בירושלים בעניין הקובלנה שהגישו בארגון 'עד כאן' נגד פעילי 'אנרכיסטים נגד גדרות' בגין פגיעה בחיילי צה"ל נעדר הנאשם יונתן פולק. פולק לא הגיע עד כה אף לא לדיון אחד, זאת למרות שהשופט דב פולוק חתם על צו הבאה עבורו.

בדיון הוציא השופט פולוק צו הבאה נוסף, והורה למשטרה להביא את פולק לדיון הבא.

במהלך הדיון עורכת הדין גבי לסקי, המייצגת את הנאשמים הנוספים – קובי סניץ ואילן שליף, טענה טענות טכניות ופרוצדורליות שלא נגעו כלל לאישומים שנטענו נגד הפעילים האנרכיסטים. לסקי הציגה טיעונים לגבי מהות ארגון 'עד כאן', ולא התייחסה לעובדות המוזכרות בקובלנה.

נציין כי למרות הגשת הקובלנה בה נטען כי האנרכיסטים שותפים להפגנות אלימות בכפרים פלסטיניים במהלכן מיידים המפגנים אבנים לעבר חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, ממשיכים הנאשמים להגיע ולהתסיס את השטח.

יש לציין כי במהלך הפגנות ימי שישי בכפרים ביהודה ושומרון נפגעו עד היום למעלה מ- 150 חיילי צה"ל ושוטרי מג"ב.

נזכיר כי פולק מודע לקיום ההליכים נגדו, וכי פרסם בעבר מאמר בעיתון 'הארץ' בו הוא מכיר בהליך המשפטי המתנהל נגדו ולמרות זאת מסביר כי אין לו כל כוונה להתייצב, וכי בתי המשפט 'אינם לגיטימיים'.

עו"ד צור פלק, מנהל המחלקה המשפטית בארגון 'עד כאן' מסר "באופן לא מפתיע בחר הנאשם יונתן פולק להמשיך בסירובו להגיע לדיונים. לצערנו צו ההבאה לא בוצע על ידי המשטרה לדיון הנוכחי וביקשנו מהשופט כי יוציא צו הבאה חדש ויתן למשטרה הוראה לבצעו.

בדיון עצמנו נחשפנו שוב כי טענות הנאשמים לא עונות בכלל לשאלת אשמתם או חפותם, אלא רק טענות טכניות המנסות לטעון כי 'עד כאן' הינו ארגון לא לגיטימי, במקום להתמקד בזה שהנאשמים עצמם היו שותפים לאירועים אלימים בהם נזרקו אבנים לעבר חיילי צה"ל וכוחות הביטחון. הם מכנים את 'עד כאן' ארגון ימני קיצוני, בעוד את פעולות האלימות האנרכיסטיות שלהם הם מכנים מחאה עממית וחופש ביטוי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com