פייסבוק מציעה כלי חדש שמאפשר להפסיק את מעקב הפרסומות והאתרים אחרי משתמשים - 0404
+
פייסבוק מציעה כלי חדש שמאפשר להפסיק את מעקב הפרסומות והאתרים אחרי משתמשים Pixabay

פייסבוק מציעה כלי חדש שמאפשר להפסיק את מעקב הפרסומות והאתרים אחרי משתמשים

לאחר ביקורת רבה בכל הקשור לנושא הפרטיות ברשת, פייסבוק מנסה לבנות מחדש את האמון עם המשתמשים ומשיקה כלי חדש במטרה לשלוט באפליקציות והשירותים שחולקים מידע עם הרשת החברתית.

פייסבוק צוברת ידע על המשתמשים באמצעות מידע שהם מעניקים לה דוגמת שם ותחומי עניין ובנוסף באמצעות פונקציות כמו כפתור ה-Like, חיבור לשירות באמצעות הפייסבוק או באמצעות הפיקסל הידוע.

הכלי החדש מאפשר שליטה על ידע שנאסף בצורה עקיפה, שפייסבוק אספו מאפליקציות ואתרים אחרים וניתוק בין הידע הזה והפרופיל האישי. הכלי מופץ בשלבים ראשונים במדינות נבחרות ובהמשך יופץ כלל עולמית.

Off-Facebook Activity מאפשר לשלוט טוב יותר באפליקציות והשירותים שחולקים מידע עם פייסבוק, בכך מתאפשר למשתמשים לראות את המידע שפייסבוק אוספת עליהם ולהיות עם יותר שליטה. בשורה התחתונה אפשר לדעת איזה מידע התקבל מאיזה אפליקציה או שירות. המידע לא נמחק, אבל הוא מנותק מהחשבון שלנו. פייסבוק ממשיכה לאסוף את המידע אודות המשתמשים, אבל כעת היא שומרת עליו באנונימיות.

אמיר כרמי, מנהל הטכנולוגיות בחברת אבטחת המידע ESET ישראל: "חשוב להבין שהרשתות החברתיות הן אינן מוצר חינמי ובמקום תשלום אנו מספקים להן מידע רב אודותינו, התחביבים וההרגלים שלנו, שמאפשר להן להשתמש בו או למכור אותו הלאה למטרות פרסום. פעמים רבות אנשים אינם מייחסים לכך חשיבות, אולם חשוב להבין שהמידע אודותינו בדרך כלל נצבר ובונה עבור חברות הפרסום תמונה מלאה של מרבית החיים הפרטיים שלנו.

המידע הזה גם דולף פעמים רבות לגורמים עוינים ועבריינים שעלולים להשתמש בו כנגדנו, כפי שפורסם בשעות האחרונות כאשר פרטים של 419 מיליון משתמשי פייסבוק ומספרי הטלפון שלהם דלפו. דרך נוספת לשמור על המידע האישי היא לגשת להגדרות, אפליקציות ואז אפליקציות, אתרים ותוספים ולהסיר הרשאות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com