בכל מפעל מצליח: מסועים איכותיים ומותאמים לצרכים - 0404
+
בכל מפעל מצליח: מסועים איכותיים ומותאמים לצרכים באדיבות נגב טכנולוגיות

בכל מפעל מצליח: מסועים איכותיים ומותאמים לצרכים

אחת הדרישות הבסיסיות ביותר להצלחתו של כל מפעל או עסק יצרני, היא מיכון איכותי ועמיד, המותאם באופן פרטני עבור אותו בית עסק על מנת לשמש את תהליך הייצור באופן אופטימלי.

בעוד זה נשמע טריוויאלי וכמעט מתבקש מאליו, בפועל אחוז בלתי מבוטל מכלל המפעלים (בעיקר אלו החדשים והניסיוניים) אינם משקיעים מספיק בפס הייצור שלהם ומסתפקים במיכון אשר אינו הטוב והמתאים ביותר עבורם.

אחד מחלקי המיכון החשובים ביותר כמעט בכל מפעל הוא המסועים, המרכיבים למעשה את תהליך הייצור ואת שלבי האריזה. מהם סוגי המסועים המרכזיים הקיימים בתחום ועל מה חשוב לשים דגש בעת הזמנת מסועים לעסק?

מסועים לתהליך הייצור: סוגים עיקריים

בעוד קיימים בעולם התעשייה והייצור אינספור סוגים שונים ומגוונים של מסועים שונים, כמה סוגים עיקריים הם הנפוצים ביותר ורלוונטיים עבור מרבית סוגי פסי הייצור.

מסועים אלו ניתן למצוא אצל יצרניות מובילות בתחום המסועים דוגמת "נגב טכנולוגיות".

אחד מסוגי המסועים המוכרים ביותר הם מסועי גלילים: מדובר בשרשרת של גלילים עליהם נעים המוצרים, כאשר סוג זה של מסועים מיועד לתת מענה לעומסים בטווחים שונים ורחבים יחסית, החל ממוצרים קלי משקל דוגמת מוצר בודד או אריזות ועד למכוניות ומוצרים כבדים אחרים.

סוג נוסף של מסועים נפוצים הם מסועי רשתות המשמשים לקירור והקפאה, הובלה, ייבוש ועוד. בדומה למסועים מסוגים נוספים, גם מסועי רשתות ניתנים להתאמה פרטנית עבור כל פס ייצור ומשמשים בהיקף נרחב בתעשיות המזון השונות (אך לא רק בהן).

סוג מיוחד נוסף של מסועים הנמצאים בשימוש נרחב הם מסועי ספירלה, בהם המוצרים עוברים דרך ארוכה לאורך זמן תוך שימוש בשטח קטן, לכן משמשים מסועים אלו בין השאר עבור קירור, הקפאה, אחסנה, העלאה והורדה. מסועים אלו מוכרים לרובנו ממאפיות למשל ומשמשים כאמור מגוון רחב של פסי ייצור מתחומים שונים.

ולבסוף, סוג נפוץ נוסף של מסועים למפעלים הם מסועי קשת. הכוונה היא למסועים המעוצבים בצורות גמישות המכילות קשתות שונות אותן ניתן לבחור על פי הזווית הרצויה. כך בנוי המסוע על מנת לעקוף מכשולים שונים בנמצאים באולם הייצור ולאפשר להתאים את פס הייצור לתנאים ספציפיים על מנת למקסם את יעילותו.

הזמנת מסועים לעסק: על מה חשוב לשים דגש?

עבור כל מפעל או עסק יצרני המבצע הזמנה של מסועים לעסק, חשוב להבין כי המסועים מהווים את לב ליבו של פס הייצור וככל שיהיו מתאימים ואיכותיים יותר, כך יפעל תהליך הייצור בצורה חלקה ויעילה יותר.

לכן בהזמנת מסועים עבור עסק חדש (או חידוש של אולם או פס ייצור קיים במקרה של עסקים וותיקים יותר), חשוב קודם כל לוודא כי מזמינים את המסועים החדשים מחברה המתמחה בתחום ומחזיקה במוניטין מובהק ספציפית בכל הנוגע למסועים איכותיים.

לאחר שווידאנו שאנחנו עובדים עם חברה רצינית ואיכותית המתמחה במסועים וכבר סיפקה בהצלחה את הצרכים של אינספור עסקים קודמים, נרצה לוודא כי אנחנו בוחרים (בייעוצם הצמוד של אנשי המקצוע מאותה חברה) את המסועים המתאימים ביותר עבור פס הייצור שלנו. כמובן שהחלטות אלו צריכות להתקבל תוך כדי שילוב פעולה בין המהנדסים, המנהלים ואנשי המקצוע הרלבנטיים בעסק עצמו, לבין היועצים ואנשי המקצוע של החברה המספקת עבורנו את המסועים.

מלבד לבחירת הסוג המתאים והנכון ביותר של מסוע עבור שלבים שונים בתהליך הייצור, ניתן (ובדרך כלל מאוד רצוי) לבצע התאמה אישית של המסוע החדש לצרכים הספציפיים של העסק. את המסוע ניתן להתאים באופן מושלם מבחינת פרמטרים כמו אורך, זוויות וכד', לאולם הייצור בו הוא עתיד להיות ממוקם.

נכתב בשיתוף חברת נגב טכנולוגיות, בונה מסועים משנת 1962 ועד היום ונחשבת החברה הוותיקה והמובילה בתחום.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com