ביוזמת המשרד לשיוויון חברתי: עשרות סיורים מודרכים בחינם יופעלו לטובת ניצולי שואה - 0404
+
ביוזמת המשרד לשיוויון חברתי: עשרות סיורים מודרכים בחינם יופעלו לטובת ניצולי שואה דוברות המשרד לשוויון חברתי

ביוזמת המשרד לשיוויון חברתי: עשרות סיורים מודרכים בחינם יופעלו לטובת ניצולי שואה

בשנים האחרונות הובילה השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל הרחבה משמעותית של מיזם שלישי בשלייקס והפיכתו לשלייקס פלוס, במסגרתה מתקיימות ומוענקות עשרות רבות של פעילויות, הטבות והנחות לאזרחים ותיקים לא רק בבתי הקולנוע ולא רק בימי שלישי. ברוח הרחבה זו, אך לפני שבועיים השיקה גמליאל יחד עם ארגון אשכולות את מיזם הסיורים "בשבילי מורשת" ובמסגרתו יתקיימו לאורך השנה עשרות סיורים מודרכים בחינם לאזרחיות ואזרחים ותיקים מכל רחבי הארץ.

השרה גמליאל והשרה לשעבר לימור לבנת, המשמשת בהתנדבות כיו"ר הקרן לנפגעי השואה הודיעו על השקתו של מיזם סיורים ייחודי לניצולי שואה, המשותף למשרד לשוויון חברתי ולקרן לרווחת נפגעי השואה. במסגרת זו יקיימו המשרד והקרן בחודשים ספטמבר ואוקטובר הקרובים סיורים מודרכים בחינם לניצולי שואה לחמי טבריה, ציפורי, בית גוברין, השומרוני הטוב, מערות קומראן ואשקלון. בחודשים אלו ייצאו תשעה סיורים לניצולים מקריית גת, באר שבע, אשדוד, ערד, חיפה, קריית ים וירושלים, כאשר בהמשך הכוונה היא להרחיב את המיזם לעוד מאות ואלפי ניצולי שואה מרחבי הארץ.     

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל: "בארבע השנים האחרונות חוללנו את מהפכת השלייקס פלוס המבטיחה אזרחות ותיקה פעילה, לא רק בימי שלישי ולא רק בבתי הקולנוע. לממשלת ישראל יש חובה ואחריות להעמיד את מלוא הכלים שיאפשרו חיים חיוניים ופעילים לאוכלוסייה הוותיקה. מיזם הסיורים לניצולי השואה שיוצא לדרך בשבוע הבא הוא ביטוי נוסף של המחויבות שלנו לאזרחינו הוותיקים בכלל ולניצולי השואה בפרט. לאורך הקדנציה מימשנו את המחויבות הזו בשלל מגוון של פרויקטים ובכללם הקמנו את מועדון הלקוחות שלייקס פלוס, קיימנו עשרות נופשונים לאזרחים ותיקים, העמדנו הטבות והנחות ייחודיות, יסדנו את מרכזי טיפות זהב ויזמנו פעילויות נוספות המבטיחות אזרחות ותיקה פעילה הלכה למעשה".

יו"ר הקרן לרווחת נפגעי השואה בהתנדבות, השרה לשעבר לימור לבנת: "הקרן לרווחת נפגעי השואה מסייעת לאורך כל השנה לרווחתם של ניצולי השואה במגוון אפיקי סיוע, כמו פרויקט "בודד אבל לא לבד" במסגרתו מתנדבים באופן קבוע 2600 מתנדבים ומבקרים ניצולי שואה בביתם. אנו פועלים ללא לאות לטובת ניצולי השואה בהפגת בדידותם ובהנעמת זמנם. אנו מברכים את  המשרד לשוויון חברתי על שיתוף הפעולה עם הקרן במסגרתו 9 אוטובוסים יצאו בספטמבר וניצולי השואה מצפים בקוצר רוח ל-21 ימי הטיול הנוספים עד סוף השנה שיצאו בזכות העשייה המשותפת עם המשרד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com