רפאל ממשיכה להרחיב עסקיה בהודו - 0404
+
רפאל ממשיכה להרחיב עסקיה בהודו רפאל

רפאל ממשיכה להרחיב עסקיה בהודו

מנכ"ל רפאל חנך (שלישי) מפעל ייצור חדש בהודו לאספקת מערכות תקשורת לחיל-האוויר ההודי בהיקף של 30 מיליון דולר. הר-אבן: "מדובר בצעד אסטרטגי לחיזוק שיתוף הפעולה של רפאל עם זרועות הביטחון בהודו".

חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ חנכה מפעל חדש לייצור מערכות תקשורת ולוחמה אלקטרונית בעיר היידראבאד שבהודו. המפעל החדש הוא פרי שיתוף פעולה של רפאל עם החברה ההודית אסטרה, שבמסגרתו הקימו שתי החברות לפני מספר שנים חברה משותפת מקומית הנקראת (ARC – Astra Rafael Communication System). באירוע חנוכת המפעל החדש השתתפו נציגים בכירים מהודו ומישראל, ביניהן שר הפנים של מדינת טלנגנה בה שוכנת העיר היידראבאד – מר שרי ג'י קישן רדי, שגריר ישראל בהודו – הד"ר רון מלכא ומנכ"ל רפאל – האלוף (במיל') יואב הר-אבן. כמו כן נכחו באירוע אנשי ממשל נוספים, נציגי תעשיות, עובדי המפעל החדש, עיתונאים מקומיים רבים ועוד.

מנכ"ל רפאל אלוף (מיל') יואב הר אבן, בירך על המפעל החדש ואמר: "פתיחת המפעל בהיידראבד ופתיחת מפעלי ייצור אחרים בהודו, מהווים נדבך אסטרטגי חשוב מבחינת רפאל, ומתווספים לשורה של מהלכים להרחבת פעילותה של רפאל בהודו ובעולם. אנו עושים זאת דרך רכישת חברות ישראליות ובינלאומיות, וכן בשיתופי פעולה עסקיים כגון פתיחת מפעלים משותפים, העברת ידע וטכנולוגיה והשקעות משמעותיות נוספות".

רבי הריהארן, סמנכ"ל בכיר ב-ARC: "אנו ב-ARC מודים על התמיכה ועל התרומה של חברת רפאל וחברת אסטרה על הסיוע בהקמת החברה והאפשרות לתרום לאתגרי ההגנה בהודו". ARC היא חברת-בת משותפת לרפאל ולאסטרה, ועוסקת במערכות בתחום התקשורת הטקטית ולוחמה אלקטרונית.

המפעל החדש נפרס על כ-20,000 מ"ר ובו ייצרו עובדי ARC את בינט (BNET), מערכת תקשורת מתקדמת לשדה הקרב מתוצרת רפאל, הנמצאת כבר בשימוש חיל האוויר הישראלי.  הייצור המקומי של BNET ישמש לאספקת מערכות אלה לחיל האוויר ההודי, במסגרת חוזה בו זכתה רפאל בשנת 2017 ובעתיד הוא עשוי להיות מיוצר גם עבור לקוחות בינלאומיים נוספים. בחודש שעבר העבירה רפאל ל-ARC הזמנה על סך של 30 מיליון דולרים לייצור המערכת.

שיתוף הפעולה בין רפאל לבין אסטרה ליצירת חברת ARC בכלל והקמת המפעל החדש בפרט, מהווה צעד נוסף ביישום האסטרטגיה של רפאל ליצירת שיתופי פעולה בינלאומיים ובמימוש מדיניות 'Make in India' של ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי. לפני כשנתיים חנכה רפאל מפעל נוסף יחד עם קבוצת קליאני ההודית, ובחודש שעבר העבירה רפאל חוזה ייצור בסך 100 מיליון דולרים לייצור מערכות במפעל החדש. רפאל פועלת בהודו מזה למעלה משני עשורים, וברבות השנים השקיעה כ-250 מיליון דולר בשוק ההודי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com