הצבא של ליברמן: צה"ל חילק את ישראל - פרסם מפה ללא יהודה ושומרון - 0404
+

הצבא של ליברמן: צה"ל חילק את ישראל – פרסם מפה ללא יהודה ושומרון

פרסום ראשון! הצבא של שר הביטחון אביגדור ליברמן הולך חזק שמאלה. צה"ל פרסם סרטון בדף הפייסבוק הרשמי שלו, העוסק בשרשרת החיול.

בתוך הסרטון, מציג צה"ל את אזורי הגיוס בארץ, כאשר הם מופיעים על מפת ארץ ישראל, אלא שבצה"ל כבר החליטו שישראל מחולקת וחלקה החשוב ביותר שייך לערבים.

על פי המפה הצה"לית, הרי שמדובר בגבולות 47 – ללא הרצועה וללא יהודה ושומרון. בעוד שבישראל עוסקים בשאלה הקשה בנושא מו"מ עם הרשות (רוב העם מתנגד להחזרת שטחים), בצה"ל כבר קבעו עובדה בשטח.

הבעיה המרכזית היא שבסרטון צופים עשרות אלפים העומדים להתגייס ואליהם מיועד הסרטון וכבר בשלב הזה בצה"ל מחדירים להם כי את ארצנו יש לחלק.

לוחם צנחנים שראה את הסרטון אמר לחדשות 0404 כי הוא מאוכזב קשות: "יש לזה השפעה אדירה על העולם. אם צה"ל אומר דבר כזה – מי אנחנו שנתלונן על העולם? מי אנחנו שנתלונן על האיחוד האירופי? אולי במקום הכיתוב שהעלו "הגיע הזמן להפסיק לנחש את תיראה שרשרת החיול", הם התכוונו בעצם שהגיע הזמן לנחש איך תראה המדינה? אני מאוכזב וכועס מאוד".

הגולש, הלל ביטון רוזן, מילואימניק קרבי, הגיב בדף הפייסבוק של צה"ל בזעם: "שטיפת המוח הגיעה גם לצבא ההגנה לישראל? האם כל תושבי יו"ש הם שכירי חרב המגיעים לשרת בצבא מחו"ל? אולי הם אינם מתגייסים מספיק? או אולי כדאי שלא יתגייסו? לאן הגענו"?

לא ייתכן כי במחלקת הגרפיקה של צה"ל יעבדו כאלה הפועלים מתוך אג'נדה פוליטית ומעבר לכך, לא ייתכן שלא יהיה מישהו מעליהם שיבדוק ויאשר חומרים לפני פרסומם. מיותר לציין כי הסרטון פורסם רק לאחר שעבר כמה אישורים, כולל של קצינים.

כך או אחרת, על פי תגובת דובר צה"ל שנמסרה לחדשות 0404, נראה כי כך אכן חושבים ראשי צה"ל ואין מדובר בטעות. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מטרת הסרטון הינה להעביר מידע שימושי למועמדים לשירות הביטחון. המפה (המשמשת להמחשה בלבד) לא נועדה להעביר כל מסר אחר).

צה"ל מפה מחולקת