עוצמה יהודית על פסילת מרזל וגופשטיין: "לשיטת העליון לקרוא לרצח חיילים זה בסדר אבל מלחמה בהתבוללות היא פסולה" - 0404
+
עוצמה יהודית על פסילת מרזל וגופשטיין: "לשיטת העליון לקרוא לרצח חיילים זה בסדר אבל מלחמה בהתבוללות היא פסולה"

עוצמה יהודית על פסילת מרזל וגופשטיין: "לשיטת העליון לקרוא לרצח חיילים זה בסדר אבל מלחמה בהתבוללות היא פסולה"

בית המשפט העליון החליט הערב (ראשון), לפסול את מועמדותם של חברי מפלגת "עוצמה יהודית", בנצי גופשטיין וברוך מרזל, לבחירות לכנסת ה-22. כזכור, השניים אושרו להתמודד בבחירות בוועדת הכנסת אך כאמור, בית המשפט החליט אחרת ופסל מועמדותם. 

בנוסף להחלטת הפסילה, דחו בבית המשפט העליון את בקשת הפסילה של "הרשימה המשותפת". 

עו"ד איתמר בן גביר: "בשמאל מבינים שבלי עוצמה יהודית אין רוב לממשלה ימנית ולכן הם נאבקים לפגוע בה. זה לא יעזור להם, כי עם ישראל מבין היטב שהמאבק הוא עקרוני. החלטת בית המשפט תביא לעוצמה יהודית את המנדט החסר. הדרישה הראשונה של עוצמה יהודית תהיה לשנות את הרכב השופטים בבית המשפט העליון".

יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין: "בג"צ שוב מוכיח שהוא סניף של מרצ. חברת הכנסת יזבק שכתבה על סמיר קונטאר שהוא לוחם ושהיד ואמרה שהיא מתגעגעת לנאצר לא נפסלת. לשיטת שופטי העליון לקרוא לרצח חיילים זה בסדר אבל מלחמה בהתבוללות היא פסולה".

ברוך מרזל: "הארגונים הרפורמים ומפלגות השמאל התאחדו נגדנו מתוך הבנה שאנחנו נלחם למען מדינה יהודית ונקדם את ערכי התורה בכנסת. מבחינתם, פגיעה במפלגת עוצמה יהודית היא עוד דרך לפגוע ביהדות והתשובה לכל ארגוני השמאל וקרנות הרפורמים תהיה בקלפי".

ממפלגת ימינה נמסר בתגובה: "שוב מסתבר שהגנה על מיעוט, ערך השיוויון והזכות לבחור ולהבחר שמורים רק לחברי הכנסת הערבים שונאי ישראל ותומכי טרור. זהו תיאטרון האבסורד בהתגלמותו וכמו בפסילת בן ארי, שופטי בג"צ לא מפספסים הזדמנות להוכיח עד כמה הם מנותקים מהציבור.

בקדנציה הבאה ימינה תמשיך לאזן את בג"צ ותתקן את מערכת המשפט".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com