למעלה מעשור לאחר שנרכש - משפחות יהודיות הורשו לחזור לבית המכפלה בחברון (צפו) - 0404
+
צילום: עמותת "הרחיבי מקום אהלך"

למעלה מעשור לאחר שנרכש – משפחות יהודיות הורשו לחזור לבית המכפלה בחברון (צפו)

לאחר שבית המכפלה בחברון נרכש ע"י עמותת 'הרחיבי מקום אהלך' לפני למעלה מעשור, משפחות יהודיות רבות נכנסו לפני זמן קצר היום (ראשון) למבנה הסמוך למערת המכפלה.

כזכור, משפחות יהודיות נכנסו בעבר לבית אשר נקנה כדת וכדין אך פונו מהמקום בהוראת המנהל האזרחי שטען כי יש לאשר את רישום הבית בוועדה לרישום ראשון קודם לכניסתם, זאת למרות היתר העסקה שקיבלו המתיישבים משר הביטחון דאז, אביגדור ליברמן בהוראת ראש הממשלה בנימין נתניהו.  

היום, לאחר שבע שנים של מאבק משפטי, פסקו בוועדת המנהל האזרחי כי הנכס יירשם על שם היהודים שקנו אותו, דבר המקנה את הזכות ליהודים לחזור ולגור בבית המכפלה. 

עמותת "הרחיבי מקום אהלך"

 

מתנועת 'הרחיבי מקום אהלך' נמסר: "מחורבן לתקומה – בימים אלה אנו מציינים 90 שנה לטבח תרפ"ט. כאז כן היום, מנסה האויב הערבי לפגוע ולגדוע את קשר החיים של עם ישראל לארצו, לשפוך את דמנו ולגדוע את קיומנו על הארץ הטובה הזו. אנו נמשיך להכות שורשים, להפריח ולבנות את ארץ ישראל.

משדה המכפלה אשר בחברון, עמותת 'הרחיבי מקום אהלך' קוראת לממשלת ישראל בראשות ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו להניף בעוז את דגל גאולת הקרקעות בכל מרחבי ארץ ישראל".

עמותת "הרחיבי מקום אהלך"

עמותת "הרחיבי מקום אהלך"

עמותת "הרחיבי מקום אהלך"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com