"להחזיר את החיסולים הממוקדים", "לגרש משפחות מחבלים": תגובות חברי הכנסת לפיגוע הרצחני במעיין דני - 0404
+
"להחזיר את החיסולים הממוקדים", "לגרש משפחות מחבלים": תגובות חברי הכנסת לפיגוע הרצחני במעיין דני הוד סייג

"להחזיר את החיסולים הממוקדים", "לגרש משפחות מחבלים": תגובות חברי הכנסת לפיגוע הרצחני במעיין דני

חברי כנסת רבים הגיבו בזעם לפיגוע הרצחני במעיין דני (עין בובין), סמוך ליישוב דולב שבגוש טלמונים. בפיגוע הנוראי, במהלכו השליך מחבל מטען מרכב חולף ונמלט, נרצחה בת 17, אחיה ואביה בני 16 ו-46 נפצעו באורח קשה ובינוני. 

ח"כ מוטי יוגב, תושב דולב: "במקום בו יהודים מחפשים מים חיים וחיים, מחפשים ערבים רעים את המוות. בשביל לעצור את גל הפיגועים, להציל ולהוסיף חיים, צריך לחזק את שליטתנו ביהודה ושומרון, לפגוע בראשי הטרור באופן מרתיע ולחזק את ההתיישבות היהודית".

ח"כ איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית: "רק על ידי ענישה קולקטיבית – הן במישור הבטחוני על ידי חיסולים ממוקדים והן במישור הכלכלי על ידי ביטול כל אישורי העבודה, ניתן להביא לרגיעה לטווח ארוך. בריטואל קבוע אחרי כל פיגוע יוצאים השרים ומדברים כמה חשוב לטפל בטרור, והגיע הזמן שראש ממשלת ישראל ושרי הקבינט יפסיקו להתנהל כצייצני טוויטר ויתחילו לעשות. טרור מנצחים במעשים ולא בדיבורים".

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ': "בזמן שאנחנו עסוקים באירן ובגבול עזה יהודים יקרים נפגעים שבוע שבוע ביהודה ושומרון. זה חייב להפסק! אדוני ראש הממשלה הגיע הזמן לגבות מחיר. המחבלים מקבלים גיבוי מהרשות, נתפסים כגיבורים בציבור שלהם ונכנסים לכלא בתנאים טובים.

את הרשות המסיתה לטרור צריך לפרק, את התקווה שלהם צריך לגדוע, ולחזור לקחת אחריות ולהחיל ריבונות בכל שטחי יהודה ושומרון. צריך לאמץ את המלצות הוועדה שהקים השר ארדן ולהרע את תנאי המחבלים בכלא. יש להחזיר את המחסומים ביהודה ושומרון באופן מידי. איכות החיים של הערבים לא שווה נרצח אחד שלנו. קול דמי אחינו, אחיותינו, ילדינו והורינו זועקים מן האדמה וזה לא יכול להמשך!".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן: "הפיגוע בבנימין הוא סטירת לחי מצלצלת לממשלת הכניעה של נתניהו, שבוחרת להפקיר את ביטחון אזרחי מדינת ישראל לטובת תשלומי שוחד לחמאס ולרשות כדי לקנות שקט עד הבחירות. ממשלה שמפסיקה את שיפוץ כביש הדמים בעוטף עזה בטענה שנגמר הכסף, ומנגד מתחננת לאבו מאזן שיסכים לקבל 2 מיליארד ש"ח, לא ראויה לאמון הציבור. בשעה קשה זו לבי עם הפצועים ובני משפחותיהם ואני מחזק את ידי צה"ל וכוחות הביטחון הנמצאים במצוד אחר המחבלים".

מפלגת ימינה: "דם יהודי הפך להפקר. מדיניות ההכלה של פיגועי הרצח חייבת להיפסק. בין אם זה בעוטף עזה או ביהודה ושומרון – המחבלים לא נחים וישראל מכילה. את המציאות הבלתי נסבלת הזו חייבים לעצור: בהחזרת החיסולים, בהצבת מחסומים, בהריסת בתי מחבלים ובהחלת ריבונות ישראלית. עוד היום".

ח"כ גבי אשכנזי: "הפיגוע בסמוך לדולב הוא אירוע קשה. אני מאחל החלמה מהירה לפצועים ומתפלל לשלומם. אני בטוח שצה"ל והשב"כ ישימו את ידיהם על המחבלים הנתעבים וימצו איתם את הדין".

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "הפיגוע הנורא הבוקר בבנימין הוא פשע שמחייב תגובה, סומך על כוחות הביטחון כי יגיעו למחבלים בהקדם ויחסלו אותם. בניגוד לאויבנו, התגובה שלנו היא הוספת חיים. המענה האמיתי שלנו, זה בניין ויצירה. משרד החינוך בראשותי יאיץ את התכנון להרחבת הטיולים ליהודה ושומרון ואנחנו תובעים שעל חורבן והרס יבוא בניין – לאשר תכניות בנייה באופן מיידי ביהודה ושומרון. שולח החלמה מהירה לפצועים ומחזק את תושבי יהודה ושומרון וכוחות הבטחון".

ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי: "ההחמרה במצב הביטחוני מחייבת תגובה הולמת, רצף האירועים מצביע על מגמה וגרירת רגליים אינה פתרון. גירוש משפחות הרוצחים לצד החלת ריבונות בשטחי c אלו צעדים ראשונים ומתחייבים. הטרור שואב עידוד מהצלחות ומי שלא יעצור פיגועים בעזה וביהודה ושומרון שלא יופתע מאירועים במרכזי הערים.

הטרור לא ירתיע אותנו אנו נמשיך לטייל בכל מקום – בירושלים, בדולב, בנחל עוז, בגולן ובתל אביב כי המוטבציה לרצוח יהודים אינה צריכה סיבה. ליבנו ותפילותינו לשלומם של הפצועים".

ח"כ אופיר כץ: "שולח איחולי החלמה מהירה ושלמה לפצועי הפיגוע הקשה בסמוך לדולב, וחיבוק למשפחות. אני בטוח שכוחות הבטחון ישימו ידם במהרה על המחבל הנתעב והשפל".

ח"כ יאיר לפיד: "שולח איחולי החלמה לפצועים בפיגוע בבנימין וחיבוק למשפחות הפצועים. בני העוולה שהפרו את השקט של יום שישי באכזריות לא ישארו חופשיים זמן רב, כוחות הבטחון שעושים ימים ולילות למען בטחוננו, ישיגו אותם. מקווה לשבת שלום ושקט".

ח"כ ניר ברקת: "‏אני מתפלל להחלמה מהירה של הפצועים בפיגוע הקשה הבוקר בדולב וסומך ידיי על כוחות הבטחון שייתפסו את המחבלים המתועבים. התשובה שלנו לטרור תהיה החלת ריבונות, חיזוק ההתיישבות ומלחמה בהסתה של הרשות ותנועות החרם".

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל'), בני גנץ: "פיגוע קשה הבוקר בדולב. אני שולח איחולי החלמה מהירה לפצועים וסומך על כוחות הביטחון שישימו את ידם על המפגעים".

שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי: "מתפלל להחלמת הפצועים בפיגוע הנורא הבוקר, סמוך ליישוב דולב בבנימין. הפיגוע הנפשע מחייב תגובה קשה. משוכנע כי כוחות הביטחון שלנו יגיעו למבצעי הפיגוע. הם ינסו לפגוע בנו ואנו נבנה, נפתח ונחזק את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com