כנפיים, משולש זהב, ידי מחלצת אוחזת ביד נזקקת וחרב: סיכת לוחם החילוץ החדשה - 0404
+
כנפיים, משולש זהב, ידי מחלצת אוחזת ביד נזקקת וחרב: סיכת לוחם החילוץ החדשה דובר צה"ל

כנפיים, משולש זהב, ידי מחלצת אוחזת ביד נזקקת וחרב: סיכת לוחם החילוץ החדשה

אתמול (רביעי), נחשפה סיכת לוחם החילוץ החדשה בפני לוחמי חטיבת החילוץ וההדרכה. חטיבת החילוץ וההדרכה היא חטיבה לוחמת בעלת כשירות חילוץ במתארים שונים אשר הוקמה לפני כשלוש שנים. 

בזמן שגרה החטיבה מבצעת פעילות מבצעית בגזרת יהודה ושומרון ובגזרת הדרום. בנוסף, בעת חירום ומלחמה, מוטלות על החטיבה משימות חילוץ בעורף מדינת ישראל ובחזיתה.

לראשונה מאז הקמת החטיבה, נערך מסע בן יומיים שבו לקחו חלק כלל מפקדיי וחיילי החטיבה, מסע "מהפסגה לסיכה", מסע בו כלל גדודי החטיבה ויחידותיה טיילו בשבילי הצפון ופקדו פסגות ועמקים כחלק מתוכנית לחיזוק הערך של אהבת הארץ והקשר לנופיה ומורשתה. בסיומו של המסע נערכה עצרת חטיבה שבה נחשפה סיכת לוחם החילוץ החדשה לכלל מפקדיה ולוחמיה.

דובר צה"ל

את הסיכה הייחודית מרכיבים ארבעה אלמנטים: כנפיים – המסמלות את מערך החילוץ הפועל להצלת חיים במשימותיו בארץ ובעולם, בשגרה, בחירום ובמלחמה. משולש הזהב – ערך יסוד במערך החילוץ עליו מתבססת בניית הצוותים בתורת החילוץ ונכללים בו: הנדסת החילוץ, רפואת החילוץ ופעולת החילוץ. יד מחלצת אוחזת ביד נזקקת – מסמלות את הסיוע לאזרח והחברה על שלל סוגיה. כל אלה מונחים על החרב – המייצגת את לוחמי החילוץ של החטיבה ואת היותם קצה מבצעי ומקצועי.

מפקד חטיבת החילוץ וההדרכה, אלוף-משנה יוסי פינטו: "לפני כחצי שנה החל התהליך לעיצובה ואישורה של סיכת לוחם החילוץ. מיד בסיום מסלול ההכשרה, כל לוחמי ולוחמות החטיבה יוכלו לענוד על דש חולצתם סיכה חדשה וייחודית – סיכת לוחם חילוץ. הסיכה מורכבת מהאלמנטים המדגישים את ייחודה של חטיבת החילוץ ולוחמיה. במהלך השבוע הקרוב לאחר חשיפת הסיכה כל לוחם ולוחמת יוכלו לענוד אותה בגאווה. גאה בכם!".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com