עו"ד ארי שמאי: "קשה לנתק בין דבריו של מר גופשטיין למורשת - מורשת התנ"ך, מורשת חוק השבות, ומורשת ז'בוטינסקי" - 0404
+
עו"ד ארי שמאי: "קשה לנתק בין דבריו של מר גופשטיין למורשת – מורשת התנ"ך, מורשת חוק השבות, ומורשת ז'בוטינסקי"

עו"ד ארי שמאי: "קשה לנתק בין דבריו של מר גופשטיין למורשת – מורשת התנ"ך, מורשת חוק השבות, ומורשת ז'בוטינסקי"

בבית המשפט העליו הסתיים הדיון בבקשת פסילת רשימת עוצמה יהודית ומועמדיה, עו"ד איתמר בן גביר, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין.

עו"ד ארי שמאי, המייצג את גופשטיין, טען בשם גופשטיין, כי פעילותו ממוקדת בהתנגדות בהתבוללות. "קשה לנתק בין דבריו של מר גופשטיין למורשת – ממורשת התנ"ך, ממורשת חוק השבות, וממורשת ז'בוטינסקי. המורשת של מר גופשטיין היא מניעת התבוללות. מה שמניע את מר גופשטיין היא לא שנאת הערבים, היא לא שנאת הגויים, אלא מניעת התבוללות", אמר שמאי. בנוסף, אמר שמאי כי "רוב 'המסה הקריטית' שהוגשה היא מקטעי עיתונות, מדברים שלא בקולו".

גופשטיין עצמו לא התייצב לדיון, כפי שהודיע הבוקר שכך יעשה, כזכור.

עו"ד איתמר בן גביר, שייצג את רשימת עוצמה יהודית וברוך מרזל, אמר במהלך הדיון בעניינו של מרזל, כי אם בית המשפט העליון אישר את התמודדותה של חנין זועבי, אין שום סיבה שלא יאשר את התמודדותו של מרזל.

מרזל עצמו קיבל במהלך הדיון את רשות הדיבור, ואמר בין היתר לשופטים: "הרפורמים לא הביאו את המחלוקת שהייתה ביני לבין לה פמיליה. כשהובא שחקן כדורגל ערבי לבית"ר ירושלים, אמרתי לאנשי לה פמיליה שאם הוא לא פועל נגד מדינת ישראל, אז אין לי בעיה איתו".

בנוסף, התייחס עו"ד בן גביר לכך שבמסגרת הבקשה לפסול את רשימת עוצמה יהודית, ביקשו הרפורמים לפסול גם את אדווה ביטון, מועמדת המפלגה לכנסת, ואמה של הילדה אדל ביטון הי"ד שנרצחה בפיגוע אבנים. בן גביר התייחס לכך שהובא ציטוט של ביטון שנחתך גם הוא בידי אנשי התנועה הרפורמית, ואמר: "מי שמסלף דברים של אם שכולה לא רק עושה מעשה שלא ייעשה, אלא הוא שם מכשול בפני בית המשפט".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com