מועצת יש"ע על הסכם הסחר עם קוריאה הדרומית: אינו כולל כל אבחנה מפלה בתעשייה ביו"ש - 0404
מועצת יש מירי צח

מועצת יש"ע על הסכם הסחר עם קוריאה הדרומית: אינו כולל כל אבחנה מפלה בתעשייה ביו"ש

מועצת יש"ע הגיבה לפרסום הסכם הסחר שחתמה ישראל עם קוריאה הדרומית, הסכם שנטען כי הוא ייתן הטבות למי שיפלה את יישובי יהודה ושומרון. יו"ר המועצה, חננאל דורני, ערך שיחה עם שר הכלכלה אלי כהן, שם הבהיר השר כי ההסכם אינו מפלה את יישובי יהודה ושומרון אלא להפך. 

מהמועצה נמסר: "אנו מחזקים את ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הכלכלה אלי כהן על הסכם הסחר עם קוריאה הדרומית. זהו הסכם חשוב, אשר יביא לחיזוק נוסף בעוצמתה הכלכלית של מדינת ישראל ולשיפור תדמיתה בעולם.

בשיחה שהתקיימה בין השר אלי כהן ליו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני הובהר כי ההסכם אינו כולל כל אבחנה טריטוריאלית המפלה ופוגעת בתעשיינים ויזמים מיהודה, שומרון, בקעת הירדן ורמת הגולן, ושההסכם נערך במתכונת דומה להסכמים הקיימים עם האיחוד האירופי. כמו כן, הובטח כי במידה וקוריאה הדרומית לא תעניק הטבת מכס לתעשיינים מיהודה ושומרון ורמת הגולן, משרד הכלכלה מתכוון לשפותם באופן מלא".

יו"ר מועצת יש"ע, חננאל דורני: "אני מודה לשר אלי כהן על הפעילות החשובה שלו ושל משרדו בכל הנוגע לתעשייה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. שמחתי לשמוע שעמדת מדינת ישראל, כפי שהושמעה בדיונים מול קוריאה הדרומית, מבהירה באופן מפורש שהיא לא מסכימה לאבחנה טריטוריאלית בתוך שטח ישראל. זוהי עמדה עקרונית וחשובה המייצגת את העובדה שיהודה, שומרון, בקעת הירדן ורמת הגולן הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com