נתניהו: ״אני לא משחק דמקה, אני משחק שחמט - ללפיד וגנץ יש בעיות בקוקפיט״ - 0404
+
נתניהו: ״אני לא משחק דמקה, אני משחק שחמט – ללפיד וגנץ יש בעיות בקוקפיט״ 0404

נתניהו: ״אני לא משחק דמקה, אני משחק שחמט – ללפיד וגנץ יש בעיות בקוקפיט״

ראש הממשלה בנימין נתניהו התפנה לכמה דקות של שידור לייב מאוקראינה ותגובות לצופים ברשת החברתית פייסבוק.

נתניהו תקף את מפלגת ״כחול-לבן״ על הזיגזוג בשלל נושאים והזהיר מפני לפיד וגנץ חסרי הניסיון.

נתניהו: ״מה שאני רואה באוקראינה זו אהדה אמיתית וקשר אמיתי. הרבה מכירים קרובים או חברים. זה גשר חי מאוד. שואלים אותי – אתה מכיר את סשה – השכן שלי שעלה לישראל?. אוקראינה במצב של קפיצה מהירה מאוד. הם למדו את מה שקורה בארץ, על זה דיברנו בארוחת צהריים. הוא ושריו המיועדים, הם רצו לשמוע איך עשינו את הרפורמות שהפכו את מדינת ישראל לכוח עולמי. מדענים, פיזיקאים – זה לא עושה כלום אם אין לך כלכלה חופשית. את זה עשיתי. מי יעשה את זה? יאיר לפיד שאמר שהוא לא מבין בכלכלה? או גנץ שחברתו פשטה את הרגל? או שר האוצר המיועד ניסנקורן? מי יעשה את זה״?

נתניהו הוסיף ואמר: ״אני לא משחק דמקה. אני משחק שחמט. אותו דבר היה לי עם הסייבר… אמרו עליי ׳רה״מ וירטואלי על מה הוא מדבר׳?. הם רוצים לנהל מדינה? מהו הניסיון שלהם? הם הרי רצו לאשר את הסכם הגרעין עם איראן. לפיד תקף אותי שהלכתי לדבר בקונגרס נגד הגרעין. גנץ אמר שיש דברים טובים בהסכם. אין שום דבר טוב בהסכם. תפסיקו לשקר כל הזמן. התנגדתם בתקיפות לעמדה שלי. היתם בעד ההסכם המסוכן הזה ושאני הלכתי לצאת ממנו במעשה לא פשוט – תקפתם אותי.

תגידו את האמת. אתם אנשי שמאל – מה אתם חוששים לומר את האמת?. לפיד אמר שצריך יהיה לפנות 80 אלף מתנחלים – זו העמדה שלך. שלי – אפילו לא אחד. העולם אוהב או לא אוהב את זה… אני אומר את זה. אסור להם להגיד את האמת על העמדה שלהם. אשכנזי אמר שהגדר בגבול הדרום לא תעצור אף אחד או שהמציאו שאולמרט הקים אותה. הוא לא שם שקל. אני הקמתי צוות והקמתי את הגדר. אשכנזי התנגד כרמטכ״ל וגם סגן הרמטכ״ל גנץ התנגד. היא לא תעצור אף אחד? היא עצרה את כולם. הם רוצים להטיס את המטוס של המדינה ועוד ברוטציה. יש להם בעיות בקוקפיט. אצלנו אין בעיות, יש רק בעיה אחת – אם אתם רוצים שאני אשב בתא הטייס, אתם צריכים ללכת ולהצביע. לא למפלגות בימין שמורידות לנו מנדטים״.

על ההסתה של לפיד וליברמן נגד הציבור החרדי: ״אני נמצא היום כאן על אדמת אירופה, במקום שהופנו דברים קשים נגד יהודים. קשה לי מאוד לשמוע את ההתבטאויות האלה, הדימויים הללו, רמיסת כבודם של בני אדם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com