ושוב ״שכחנו״ להגיב על ירי הרקטות ועל חוליית המחבלים שביקשה לבצע פיגוע ענק - 0404
+
ושוב ״שכחנו״ להגיב על ירי הרקטות ועל חוליית המחבלים שביקשה לבצע פיגוע ענק 0404

ושוב ״שכחנו״ להגיב על ירי הרקטות ועל חוליית המחבלים שביקשה לבצע פיגוע ענק

שתי מנהרות הותקפו – כך סיכמנו את התגובה שלנו כלפי ירי הרקטות הראשון בליל שישי. לכל בר דעת היה ברור שירי נוסף יגיע, כי תגובה של הפגזת מנהרות (מדוע היו קיימות מלכתחילה, אם אנחנו מכירים אותן?), איננה מדגדגת כהוא זה את ארגוני הטרור בעזה ובראשם חמאס.

אז אחרי שתקפנו שתי מנהרות, חמאס שלח שתי חוליות מחבלים חמושות לישראל. הוא תכנן פיגוע ענק ותוך כדי, ירו מחבלים רקטות לעבר שדרות. כן, במוצ״ש, בפעם השנייה בתוך 24 שעות.

פעילות יעילה ומצוינת של כוחותינו שירו טילים ממסוק והפגיזו באמצעות טנק, חיסלה חלק גדול מחוליית המחבלים ומנעה את הפיגוע. כיפת ברזל עשתה את שלה ויירטה שתיים מתוך שלוש הרקטות שנורו. כל אלה הן פעולות הגנה בלבד. מחבלים ניסו לחדור ומנענו את החדירה, רקטות נורו ומנענו את הפגיעה.

אבל מניעה עתידית היכן? תגובה רצינית היכן? או תגובה בכלל, היכן היא?

״שכחנו״ כנראה שנורו רקטות וחוליות ניסו לבצע פיגוע ענק אחרי שפגענו בשתי מנהרות? ״שכחנו״ שתקיפה כזאת לא עושה שום רושם על מחבלים? ״שכחנו״ שצריך להוריד שורה של בתים ולפגוע בראשי המחבלים?

״תכנית שלום״, ״בקשה ממצרים״, ״דברים שאתם לא יודעים״, ״זה לא חמאס״ – שום דבר מתירוצי הסרק האלה לא יספק את האזרח שיושב בבית וצריך לרוץ כמו עכבר כי יורים עליו טילים. אין תירוץ לאין הגנה על תושבים. אין תירוץ לאי מניעת צרחות ילדים, אמהות וזקנים. אין שום תירוץ לצעירה בת 29 שנפצעת בגלל שנפלה בעת הטירוף בריצה למרחב מוגן.

אין שום תירוץ לאי שמירה על ביטחון אזרחי ישראל. אין שום תירוץ כזה, במיוחד כשאפשר למנוע זאת באופן תקיף, כמו שאנחנו יודעים.

אין תירוצים! פשוט אין!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com