המדריך המלא להשכרת רכב בישראל - 0404
+
המדריך המלא להשכרת רכב בישראל Pixabay

המדריך המלא להשכרת רכב בישראל

במקרים רבים אנשים נזקקים לרכב שכור בישראל. אם זו נסיעה פתאומית עבור מישהו שאין לו רכב כלל, ישראלים הגרים בחו"ל ומגיעים בארץ לחופשה או לנסיעת עבודה. תיירים המחפשים רכב בזמן השהות שלהם בארץ, וגם במקרים של תקלות ברכב הקבוע אשר מחייבות השכרת רכב לכמה ימים, עד שהרכב יחזור מהמוסך.

ישנם גם מקרים בהם השוכר מעוניין לשכור רכב לטווח ארוך. במקרים אלו, שכירת רכב במקום קנייה של רכב חדש או יד שנייה – יכולה להיות פתרון טוב יותר מבחינה כלכלית. השכרת רכב לטווחים ארוכים יותר של זמן נהייתה נפוצה למדיי במדינה. 

בכל מקרה, בכל טווח זמן של השכרת רכב, כדאי לדעת כמה דברים לפני שבוחרים חברה ומזמינים.  

מה חשוב לדעת כשמשכירים רכב

התחרות בארץ בתחום השכרת הרכב גדולה למדיי. מספר חברות גדולות פועלות בשוק, ולפני שמחליטים מאיזו חברת השכרת רכב כדאי להשכיר ואיזה רכב לבחור – חשוב לעשות סקר שוק ולבדוק את האפשרויות השונות. 

הדבר הראשון שחשוב לבדוק הוא גודל החברה ואיכות צי הרכבים שלה. על מנת שלא יהיה מצב בו אתם מבקשים לשכור רכב מסוג אחד, ועקב מוגבלות ההיצע בצי הרכבים – אתם מקבלים רכב שונה שפחות מתאים לצרכים שלכם. לדוגמה, במקרה של משפחה גדולה עם כמה ילדים, גודל הרכב יכול להיות קריטי על מנת שכולם יוכלו לנסוע בבטחה. אין דבר מאכזב יותר מלהזמין רכב מסוג מסוים ולקבל רכב שונה – רק כי לא היה באותו רגע רכב מתאים במלאי. 

לכן, איכות צי הרכבים משמעותית ביותר. פרט לחשיבות המגוון והגדול של צי הרכב, על הרכבים להיות במצב מכני ותחזוקתי תקין. חשוב שהחברה תערוך טיפולים מכניים קבועים לרכבים שלה. קרו בעבר מקרים בהם אנשים שכרו רכב מחברת השכרה וקיבלו רכב שהתגלו בו תקלות בזמן השימוש בו. בחברה גדולה ואחראית הסיכוי שתקלות כאלו יקרו הוא נמוך באופן משמעותי. 

בנוסף לאיכות התחזוקה, חשוב מאוד טיב השירות שהחברה מציעה. השירות בא לידי ביטוי החל משלב המשא ומתן הראשוני והצעת המחיר. אולי לא נעים לדעת זאת, אך יש חברות בישראל המנצלות את תמימות השוכרים במקרים רבים ומציעה להם מחירים יקרים ובלתי סבירים. על המחיר להיות הוגן וחלק מהיתרון של לעבוד עם חברה גדולה בעלת שירות מצוין היא לסמוך על כך שהמחיר שאתם מקבלים סביר ותואם את רמת הרכב אתם משכירים.  

שירות לפני הכל

מעבר לשלב הצעת המחיר, חברה אמינה עם שירות טוב היא חברה שתבטיח שאתם מקבלים את הרכב מהסוג שהזמנתם. לאחר שלב קבלת המפתח, חשוב שיהיה לכם נציג שאיתו תוכלו לדבר בכל עת אם מתעוררת שאלה או בעיה כלשהי. ישנן חברות המפעילות שירות לקוחות הפעיל 24 שעות ביממה – שבעה ימים בשבוע. זאת בניגוד לחברות קטנות יותר שבמקרים רבים הנשמה יכולה לצאת עד שמצליחים ליצור עם נציגי החברה קשר. למרבה הצער, גם תופעה זו קיימת בישראל. 

שירות לקוחות הזמין בכל עת הוא נקודה חשובה שלא כדאי לוותר עליה כאשר משכירים רכב. בנוסף לאיכות השירות וצי הרכבים – עליכם לדעת כי החברה אמינה. 

לכן מומלץ מאוד לעשות סקר שוק ולבדוק בכל אמצעי המדיה ביקורות על החברה. קריאת ביקורות של לקוחות היא דרך מצוינת לדעת האם קיים סיכוי סביר שתתקלו בבעיות או שהכל ילך חלק. אנחנו חיים בעידן בו ברשת האינטרנט קיימים אין ספור דירוגים ודרכים להשארת חוות דעת – ולכן אין קושי בלמצוא חוות דעת מתאימות על החברה שממנה אתם מעוניינים לשכור את הרכב. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com