סמוטריץ׳ למנדלבליט: ״לא ייתכן שציבור רחב לא יוכל ליהנות מהתקציבים הציבוריים״ - 0404
סמוטריץ׳ למנדלבליט: ״לא ייתכן שציבור רחב לא יוכל ליהנות מהתקציבים הציבוריים״

סמוטריץ׳ למנדלבליט: ״לא ייתכן שציבור רחב לא יוכל ליהנות מהתקציבים הציבוריים״

במכתב ששיגר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', ליועמ"ש אביחי מנדלבליט, קרא השר להגנה על זכויותיהם של תושבי עפולה הדתיים והחרדים, החפצים להנות גם מאירוע תרבות המתאים לאורחות חייהם.

סמוטריץ' כתב במכתב: ״אימוץ העמדה השגויה שעלתה מפסק הדין פוגעני ביותר כלפי ציבור רחב בישראל שבוחר בהפרדה בין גברים ונשים מטעמים דתיים, והוא מנוגד לדין ולערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

הוראת השופט לפיה משטרת ישראל תרדוף את מי שחפץ בהפרדה מטעמים דתיים, ותאסור גם על פעילות התומכת בהפרדה וולונטרית, נוגדת את הדין ואת הפסיקה ואיננה מכבדת את הציבור שבוחר בה מטעמים דתים ואת האוטונומיה שלו.

אני קורא לך להגן על זכויותיהם של תושבי עפולה החפצים לקחת חלק באירוע מוזיקלי על פי אמונתם ואורחות חייהם, אירוע בודד מתוך 360 אירועי קיץ עירוניים בעפולה. אל תתן יד לפרובוקציה המכוונת.

תמוך בתשובתך לעתירה בקיומו של האירוע כפי שתוכנן מלכתחילה לרווחת תושבי עפולה החפצים בכך ועצור את הפגיעה בילדי וילדות עפולה שמבקשים לרקוד ולשמוח באירוע שמותאם לאורחות חייהם ואמונתם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]