צפו בהתרגשות הגדולה: 242 עולים חדשים נחתו הבוקר בנתב״ג - 0404
צילום: גו לייב שידורים בע"מ

צפו בהתרגשות הגדולה: 242 עולים חדשים נחתו הבוקר בנתב״ג

התרגשות עצומה נרשמה הבוקר בנמל התעופה בן גוריון, לאחר ש-242 עולים חדשים מצפון אמריקה נחתו בארץ.

העולים התקבלו בחיבוקים, בשירה ובדגלי ישראל. השר יואב גלנט קיבל את העולים ושוחח איתם מיד כשירדו מהמטוס.

העולים הגיעו בטיסה מיוחדת של ארגון "נפש בנפש", בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית לישראל, קרן קיימת לישראל, ו-JNF-USA.

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, השתתפה בטקס המרגש וברכה את העולים החדשים: "ברוכים הבאים לארץ שלכם, לבית שלכם. ברוכים הבאים לישראל. אני מציינת שכאן, בקבוצה הזו, נמצאים 41 חברים של "צבר" של תנועת הצופים, ואני מברכת ואתכם באופן מיוחד כנשיאת הכבוד של "צבר". ברוכים הבאים לישראל וברוכים הבאים לצה"ל.

אתם עזבתם בית חם, משפחה וחברים כדי לעלות לכאן ולהצטרף לסיפור ההצלחה של ישראל, כדי להגיע לכאן, למדינת ישראל, לבית שלכם, לבית שלנו. אתם מצטרפים לצה"ל, שהוא הצבא היחיד ששומר על עם ישראל, הצבא המוסרי ביותר בעולם. אני רוצה שתדעו שכל עם ישראל מחבק אתכם היום. כולנו המשפחה שלכם וגם אם אתם נקראים "חיילים בודדים", אתם לא בודדים. כולנו אתכם תמיד.

תזכרו את היום הזה, ותזכרו גם לאורך כל תקופת השירות – יהיו לכם רגעים של ביחד, יהיו לכם גם רגעים של פחות, אבל אתם אף פעם לא לבד. אתם תמיד איתנו, עם ישראל ומדינת ישראל, כולנו מחבקים אתכם. שני דברים חשובים אני רוצה לומר לכם – בכל הזדמנות שתהיה לכם, תמיד תתקשרו ותזכרו – להתקשר לאבא ואמא. אני בטוחה שהם גאים בכם ורוצים לשמוע מכם. תספרו להם על החיים שלכם, על השירות, על המדינה הנפלאה שלנו, ודבר שני והכי חשוב – תשמרו עלינו, תשמרו על מדינת ישראל ותשמרו על עצמכם. תחזרו הביתה בשלום. ברוכים הבאים, לכולם".

אלאונורה שילוב

אלאונורה שילוב

אלאונורה שילוב

גו לייב שידורים בע"מ

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]