מילואימניקים מתלוננים על החלנה: שימוש בכלי פסח לחמץ, חלב תוך כדי בישול בשר והובלת אוכל בשבת - 0404
+
מילואימניקים מתלוננים על החלנה: שימוש בכלי פסח לחמץ, חלב תוך כדי בישול בשר והובלת אוכל בשבת 0404

מילואימניקים מתלוננים על החלנה: שימוש בכלי פסח לחמץ, חלב תוך כדי בישול בשר והובלת אוכל בשבת

לוחמי צה"ל במילואים המוצבים במוצב מג"ב הסמוך ליישוב תפוח מתלוננים על רמת כשרות ירודה וזלזול של המשטרה בנהלים.

אחד הלוחמים העיד בפני נציב קבילות החיילים על טבחים השותים נס קפה תוך כדי הבישולים הבשריים, שימוש באותם מאכלים לארוחות בשריות וחלביות, שימוש בכלי פסח לחמץ, ושימוש בכלים לא טבולים.

הלוחם ציין בפני הנציב כי מעמדו של משגיח הכשרות במוצב, אשר הינו חייל צה"ל המשוייך לרבנות הצבאית ולא למג"ב, חלש והוא זוכה ללעג מצד צוות המטבח אשר גם מוריד מזון ללוחמים בצומת באמצעות רכב בשבת.

במוקד 'צו 1' אשר קיבל את התלונה, הכירו את הבעיות במוצב היות ורכז השטח של הארגון, עידן לוי, שירת בעברו כלוחם במקום. בעקבות הנחייתו של נציב הקבילות הקודם, האלוף במילואים יצחק בריק, טיפל רמ"ט פיקוד המרכז דאז, תא"ל עופר וינטר, מערכתית בבעיה והוסיף למעלה מעשרה תקני משגיחים צה"ליים לכלל המוצבים המשטרתיים.

כעת, מתברר כי ללא סמכות של הרבנות הצבאית על אנשי המשטרה אין להשגחה ערך רב, ורבנות איו"ש ופיקוד המרכז נותרת חסרת אונים.

עידן לוי מסר לחדשות 0404: "לפני למעלה משנה גם אני הייתי בסיטואציה כזאת כלוחם ונאלצנו ללכת ולאכול ביישוב תפוח על מנת לקבל ארוחה חמה וכשרה בשבת.

בעקבות קבילה שהגשנו הבטיחו שיכניסו משגיחי כשרות. כנראה שהרבנות הצבאית והמשטרתית לא לומדות מתקלות וגם זה לא עזר. מוצבי צה"ל ביחד עם מג"ב ידועים כבעייתיים והגיע הזמן שהרבנות תתחיל לדאוג לכשרות במוצבים האלו ותפסיק להפקיר חיילים שעולים רעבים למשימות".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "התלונות מתוחקרות על ידי רבני אוגדת איו"ש ופיקוד המרכז והדרג הפיקודי.
יש לציין כי מאז הסיכום על דרכי הפעולה עם מטבחי מג״ב מלפני כשנתיים, קיים משגיח כשרות צמוד לכל הבסיסים ביהודה ושומרון לרבות מוצב תפוח וכי מטבחי מג״ב המשותפים לצהל ומג״ב פועלים בהתאם לנהלי הרבנות הצבאית.

כל טענה בדבר חריגה מנהלי הרבנות הצבאית תיבדק בקפידה ותטופל בהתאם".

מדוברות משמר הגבול לא נמסרה תגובה. (צילום: ארכיון).

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com