גאווה ישראלית: נבחרת ישראל במדעי המחשב קטפה 2 מדליות כסף ו-2 מדליות ארד - 0404
גאווה ישראלית: נבחרת ישראל במדעי המחשב קטפה 2 מדליות כסף ו-2 מדליות ארד מרכז מדעני העתיד

גאווה ישראלית: נבחרת ישראל במדעי המחשב קטפה 2 מדליות כסף ו-2 מדליות ארד

נבחרת ישראל במדעי המחשב שבה לישראל מהאולימפיאדה הבינלאומית במדעי המחשב, שהתקיימה באזרבייז'ן עם הישגים אולימפיים מרשימים: 2 – מדליות כסף ו – 2 מדליות ארד.

הישגיה של הנבחרת מצטרפים להישגים האדירים, שהפגינו כל נבחרות ישראל במדעים השנה בכך שכל תלמידי הנבחרות זכו במדליות.

אולימפיאדת מדעי המחשב הבינלאומית היא נחשבת לאחת מהתחרויות המובילות והנחשבות ביותר של מדעי המחשב בעולם ומדינת ישראל לוקחת בה חלק משנת 1996. השנה לקחו בה חלק 327 צעירים וצעירות מ – 87 מדינות מרחבי העולם.

נבחרת ישראל במדעי המחשב הוכשרה באוניברסיטת תל אביב לנוער. מנהל אקדמי – ד"ר דוד גינת, מאמנת ראשית חנית גלילי. משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת התלמידים והנבחרות להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות במדעים. 

נבחרת ישראל במדעי המחשב:

נעם גוטרמן, ביה"ס אורט קרית מוצקין, מקרית מוצקין – זכה במדליית כסף

אלמוג ולד, בית הספר אחד העם בפתח תקוה, מפתח תקוה – זכה במדליית כסף

איתי יהודה, תיכון בן צבי בקרית אונו, מגני תקוה – זכה במדליית ארד

רועי סיני, תיכון עתיד למדעים בלוד, מכפר אורנים – זכה במדליית ארד

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "אומה חזקה חייבת להישען על יסודות מבוססים ואיתנים. ההישגים המרשימים של תלמידנו באולימפיאדות של המתמטיקה, פיזיקה, כימיה ומדעי המחשב הם יסודות חשובים שיתרמו לחוסנה ולעתידה של מדינת ישראל. הקרקע החינוכית הפורייה והמוחות שהתברכנו בהם הם משאב יקר, ואנחנו נשקוד על פיתוחו כדי שישראל תמשיך להיות לקטר מוביל בשוק הכלכלי הגלובלי. לתלמידינו המצוינים אני אומר בהערכה ובהוקרה גדולה, המשיכו להיות עמוד האש שעומד בראש המחנה. יישר כח!"

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "זכיית התלמידים שלנו באולימפיאדה למחשבים סוגרת היום בגאון רצף של הישגים מרשימים באולימפיאדות שעסקו בתחומי המדעים, וממצבת את מערכת החינוך הישראלית בראש המדינות המצטיינות, ובראש המדינות המובילות בתחומי המדעים. נמשיך לתת בידי התלמידים את כל הכלים הנדרשים כדי שישראל תמשיך להוביל חשיבה מדעית ופורצת דרך. אני מברך את התלמידים הזוכים על ההתמדה וההשקעה הרבה שלהם לאורך חודשים רבים,  ועל הרצון הבלתי מתפשר שלהם לחזור ארצה עם מדליות אולימפיות. אני מברך גם את המאמנים שלהם תרומה רבה בהישגים".

נשיא אוניברסיטת תל אביב בירך את נבחרת התלמידים על הישגיהם המרשימים והוסיף כי: ״אוניברסיטת תל אביב מצטיינת בתחום מדעי המחשב והישגי תלמידינו  משקפים מצוינות זו״. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]