דרכון פורטוגלי - איך מוציאים אותו והאותיות הקטנות - 0404
+
דרכון פורטוגלי – איך מוציאים אותו והאותיות הקטנות

דרכון פורטוגלי – איך מוציאים אותו והאותיות הקטנות

מה אם היו אומרים לכם שגם אתם תוכלו להחזיק בדרכון אירופאי? סביר מאד להניח שהייתם קופצים על המציאה! יותר ויותר ישראלים מממשים את זכותם להגיש בקשה הנתמכת בבסיסה על אותו גירוש של יהודים מספרד בשנת 1492. מי זכאי לקבלת הדרכון? בגדול – יהודים בני עדות המזרח שהם צאצאיהם של אותם מגורשים.

איך ניתן להגיש את הבקשה לקבלת הדרכון הפורטוגלי?

באמצעות עורך דין המתמחה בנושא זה ספציפית.

עם חברות המתמחות בהוצאת דרכונים שעושות את כל התהליך עבורכם.

עצמאית – אך שיטה זו פחות מומלצת נוכח הבירוקרטיה הרבה.

היתרונות של הדרכון הפורטוגלי? מתחילים:

אתם הופכים להיות אזרחי פורטוגל על כל המשתמע מכך.

אירופה היא כבר לא יבשת – אלא בית: אתם אזרחי אירופה.

אפשרות לעבוד, לגור וללמוד באירופה ובפורטוגל.

אשרת כניסה קבועה לארצות הברית.

אפשרות להשקיע בנדל"ן בפורטוגל וביבשת כולה.

מידע מפורט על יתרונות דרכון פורטוגלי ניתן למצוא באתר הבא.

איך בודקים זכאות לדרכון פורטוגלי? די בקלות

ראשית, ישנה בדיקת זכאות ראשונית שיכולה להתבצע גם אונליין. בבדיקה זו עליכם לציין את ארץ המוצא שלכם (של ההורים שלכם או של סבא וסבתא), ובהתאם לשורשים שלכם, יהיה ניתן לאמוד את סיכויי קבלת הדרכון. אם השורשים שלכם נמצאים אי שם בצפון אירופה – בשוודיה או נורבגיה, ככל הנראה שלא תוכלו להגיש את הבקשה.

עם זאת, אם השורשים נמצאים במרוקו, אלג'יר, תוניס, ספרד או בולגריה, ישנה סבירות גבוהה כי גם אתם תוכלו להחזיק בקרוב בדרכון הפורטוגלי-אירופי. 

דרך נוספת לבדוק את הזכאות היא באמצעות ספר השמות: ישנו ספר שבו מצוינים שמות משפחה של משפחות שגורשו מספרד. כל עוד שם המשפחה הנוכחי שלכם או זה השייך לאמא (שם הנעורים שלה) נמצא בו, ישנה סבירות כי תוכלו להגיש בקשה ולצפות לאישורה. בספר השמות לא מצוינים רק שמות המשפחה, אלא גם האזורים אליהם גורשו היהודים. 

חשוב לדעת: תנאים לקבלת דרכון פורטוגלי מציבים גם תנאי סף באשר למי שאינו יכול לקבל דרכון: אנשים בעלי רישום פלילי אינם יכולים להגיש את הבקשה.

המלצות חשובות רגע לפני שאתם יוצאים לדרך:

מלאו בטפסים אך ורק פרטים אמיתיים. שיטת "החלטורה" לא עובדת כאן, וכל פרט שאתם ממלאים ניתן לאמת. 

אחת הדרישות היא למלא את הנסיעות האחרונות שלכם בטופס ייחודי כפי שהן מופיעות בדרכון. מלאו את הפרטים בצורה מדויקת לרבות תאריך היציאה מהארץ, תאריך החזרה והיעד אליו נסעתם.

הגישו את הבקשה רק לאחר שאספתם את כל המסמכים הרלוונטיים (צילומי תעודות זהות, תעודות נישואין ועוד). לא מעט בקשות נענות בסירוב כאשר הסיבה היא מחסור במסמכים.

שלמו בזמן את כל האגרות הנדרשות, אחרת לא יהיה ניתן להמשיך בתהליך הגשת הבקשה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com