האב נפצע בניסיון חילוץ של בתו הפעוטה ממתקן גבוה ב"קיפצובה" ויפוצה ב-340 אלף שקלים - 0404
+
האב נפצע בניסיון חילוץ של בתו הפעוטה ממתקן גבוה ב"קיפצובה" ויפוצה ב-340 אלף שקלים

האב נפצע בניסיון חילוץ של בתו הפעוטה ממתקן גבוה ב"קיפצובה" ויפוצה ב-340 אלף שקלים

אב שניסה לחלץ את בתו הפעוטה שנתקעה על מתקן מתנפח בפארק השעשועים "קיפצובה" של קיבוץ צובה, נחבל ברגלו ויפוצה במסגרת עסקת פשרה שנחתמה בבית משפט השלום ברחובות ב-340 אלף שקלים. 

על פי תביעת הנזיקין, שהגיש עו"ד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן, מצא את עצמו תושב מבשרת ציון בן 36, בגן השעשועים "קיפצובה", כשעל מתקן מתנפח גבוה 'תקועה' בתו בת השנה וחצי – מבלי יכולת להורידה. 

מהתביעה עולה כי לא נכחו באותה העת מפעילים בסביבת המתקן, והאב נאלץ לטפס על המתקן, שהיה תקול ולא מנופח מספיק, באופן מאולתר על מנת לחלץ את בתו.

לרוע מזלו, איבד האב את יציבותו, נפל אל הקרקע ונחבל בעוצמה בברכו. חרף הכאבים הצליח האב לחלץ את בתו ולאחר מכן פונה לבית החולים 'הדסה' בירושלים, שם אובחן עם קרע ברצועת המינסקוס וחוסר יציבות של עצם הפיקה. 

לדברי עו"ד שויגמן, לאחר האירוע הוציאה החברה המפעילה את הפארק את המתקן מכלל שימוש, בטענה כי איננו בטיחותי מספיק.

כתוצאה מהפציעה נאלץ האב להיעדר מעבודתו למשך תקופה ארוכה, וחרף הטיפולים אותם עבר הוא סובל מכאבים, ממגבלות תנועה, מקושי לעלות ולרדת במדרגות ומקשיים לעמוד וללכת לאורך זמן. כתוצאה מכך, נאלץ לצמצם את היקף עבודתו ונגרמו לו הפסדי השתכרות.

ד"ר ישראל וייס, מומחה לכירורגיה אורתופדית, שערך חוות דעת מטעם התביעה, העריך את נכותו הצמיתה של התובע בשיעור של 19%. בתביעה שהגיש עו"ד שויגמן נגד "תיירות צובה – אגודה שיתופית חקלאית בע"מ" המפעילה את הפארק ונגד חברת הביטוח שלה, "ביטוח חקלאי – אגודה שיתופית מרכזית בע"מ", נטען לרשלנות המפעילים שגרמה לתאונה. 

כאמור, לאחרונה הגיעו הצדדים לפשרה שקיבלה תוקף של פסק דין בבית משפט השלום ברחובות, לפיה יפוצה האב ב-340 אלף שקלים.

 
 
 
 
 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com