המשטרה חוקרת השחתת אנדרטה לזכר עוז מנדלוביץ׳. האם: ״מרגישה כאילו הרגו לי את עוז שוב״ - 0404
+
צילום: משטרת ישראל ומשפחת מנדלוביץ׳

המשטרה חוקרת השחתת אנדרטה לזכר עוז מנדלוביץ׳. האם: ״מרגישה כאילו הרגו לי את עוז שוב״

אלמונים השחיתו את האנדרטה לזכרו של הלוחם עוז מנדלוביץ׳ שנפל ב״צוק איתן״. האנדטרה הוקמה בשביל שבדרך בין עצמון ליעד באזור משגב. ההורים הגיבו בכאב רב לאחר ששני שלטים עם התמונות נופצו לרסיסים. מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה.

האם, אסנת: ״לפני שנה וחצי בדיוק ביום ההולדת של עוז, בן 25, נתנו לו מתנה שהיתה בעיקר לנו… פנינת טבע עם פינת ישיבה בשביל שבין עצמון ליעד. יחד עם בית הספר התיכון במשגב שתלנו עצים נתנו חיים למקום.  בשבילנו זה מקום בו אנחנו וגם האחרים פוגשים את עוז מדי יום.

הבוקר כל כך התאכזבתי לראות את הוונדליזם הקשה שבוצע שם את שני השלטים עם התמונות מנופצים לרסיסים באכזריות ובכעס, אני מרגישה כאילו הרגו לי את עוז שוב , והכאב בלב עצום. לא נותר לי אלא לשאול… למה? באמת למה? למי הפריע המקום המקסים הזה שרק תרם לנוף ולרוגע? עצוב מאד מאד💔״.

בתמונות: לפני ואחרי הוונדליזם

משטרת ישראל ומשפחת מנדלוביץ׳

האב עופר: ״עוז (עוזי) מנדלוביץ' לוחם סיירת גולני, נהרג בקרב פנים מול פנים בשכונת שג'עייה שבעזה במהלך מלחמת צוק איתן. בן 21 היה בנופלו.

עוזי נולד בקיבוץ יקום ובגיל שנתיים עברה משפחתו להתגורר ביישובי משגב, שם גר, התבגר והתפתח. לאחר שעוזי נפל, ביקשה המשפחה להנציחו בנוף ובאווירה שבה גדל והקימה יחד עם המועצה האזורית משגב ותלמידי בית הספר האזורי "על יסודי משגב" פנינת זיכרון הצופה אל הנוף שעוזי כה אהב.

הלילה, בין שישי לשבת, אלמונים החליטו לנפץ את השילוט לאנדרטה שהוצב ע"י המשפחה. משפחתו של עוזי הלומה וכואבת את המעשה אך פועלת כבר כעת להשבת השילוט אל האנדרטה.

אנו חיים בקיום משותף נפלא עם הכפרים הערבים השכנים לנו ואין אנו מאשימים בהכללה, קהילה שלמה. יד זדונית של חיית אדם או שניים נפצה את שלטי האנדרטה ומקווים שיד זו תגדע. הפורעים אמנם הצליחו לנפץ את שילוט האנדרטה אך לא ניפצו בנו את הזיכרון לעוזי, זיכרון לנצח נצחים״. (בסרטון: עופר במקום ההשחתה שבו מוצבת אנדרטת הזכרון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com