לא יאמן: ילדה בת 12 נעצרה בכותל בגלל טענה של רפורמית מ״נשות הכותל״. הרפורמיות החביאו ספר תורה בשירותים - 0404
+
לא יאמן: ילדה בת 12 נעצרה בכותל בגלל טענה של רפורמית מ״נשות הכותל״. הרפורמיות החביאו ספר תורה בשירותים המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל

לא יאמן: ילדה בת 12 נעצרה בכותל בגלל טענה של רפורמית מ״נשות הכותל״. הרפורמיות החביאו ספר תורה בשירותים

בחסות הקרן להחרבת הכותל, נמשכות הבעיות מידי חודש בכותל המערבי סביב ״נשות הכותל״.

הקרן למורשת הכותל לא מסוגלת לתפקד כמו שצריך ותחת ניהולה ובאופן קבוע, נערמות פרובוקציות המבזות את קדושת הכותל המערבי. משום מה, אנשי הקרן נותנים העדפה קבועה ל״נשות הכותל״ הרפורמיות ופוגעים בתפילת ראש חודש, בכל פעם מחדש.

ילדה כבת 12, שככל הנראה לא עשתה דבר, נעצרה מיידית ע״י המשטרה לאחר שרפורמית טענה כי תקפה אותה. הנוכחים שהיו במקום לא מכירים שום תקיפה, אבל תלונה הספיקה. הילדה הקטנה והבוכיה מצאה עצמה בתחנת המשטרה. השוטרים לא איפשרו כניסת עו״ד ולא נתנו לאמא שלה להחליף איתה מילה, כאילו היתה אדם מסוכן לציבור. בלתי נתפס. בהמשך היא שוחררה עם הבהרה כי עליה להגיע להמשך החקירה ביום ראשון.

בקרן למורשת הכותל אישרו כי הבוקר הסירה אשה רפורמית מ״נשות הכותל״ כיסוי ראש של אשה דתייה שהגיעה להתפלל. מדובר בתקיפה של ממש, אך במקרה זה לא נעצרה התוקפת. ״התוקפת האלימה קיבלה התקף חרדה״ – טענו בקרן וזאת לאחר שנשים התגודדו סביבה בעקבות מעשיה התוקפני.

עוד סיפרו בקרן, כי בלילה האחרון הסתירו ״נשות הכותל״ את ספר התורה בתוך השירותים הציבוריים, כדי להחדירו, בניגוד לנהלים, לרחבת הכותל. מעבר לביזוי הגדול, אף אחד לא מטפל בהפרה הבוטה ובפעם אחר פעם ״נשות הכותל״ פועלות בניגוד להוראות, אך מעולם לא נעצרות.

20 נשים בלבד של ״נשות הכותל״ מפריעות באופן קבע לקהל אלפים שמגיע, באמת ובתמים, להתפלל.

לחדשות 0404 נודע כי לאחר פרסום הדברים כאן, נקראה הרפורמית לחקירה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com