שלא יפחידו אתכם יותר מידי - השמאל בכל מקרה לא יהיה ולא יכול להיות בשלטון - 0404
+
שלא יפחידו אתכם יותר מידי – השמאל בכל מקרה לא יהיה ולא יכול להיות בשלטון דוברות הכנסת

שלא יפחידו אתכם יותר מידי – השמאל בכל מקרה לא יהיה ולא יכול להיות בשלטון

כולם מנסים להפחיד. מראש הממשלה ועד אחרון הח״כים מהצד הימני של המפה. כולם מפחידים אותנו שתהיה כאן ממשלת שמאל. הדבר היחידי שבטוח בבחירות בישראל הוא שממשלת שמאל לא תהיה כאן. בשום צורה, בשום דרך, בשום התכנות – ממשלת שמאל לא יכולה לקום בישראל. בטח שלא בתקופתנו אנו.

נכון, ייתכן מאוד שראש הממשלה בנימין נתניהו יתקשה מאוד להקים את הממשלה הבאה, אבל דבר אחד בטוח – יהיו לו יותר ממליצים מאשר לשמאל. ליברמן לא יצליח להביא להקמת ממשלת שמאל. אין שום סיכוי שכזה. גם הסקר-שקר המחמיא ביותר, לא נותן לשמאל להקים כאן ממשלה.

איך שלא תסתכלו על זה, החרדים לא יישבו עם לפיד ביחד. רק בשעה האחרונה חזר ח״כ משה גפני ואמר: ״בכל מקרה – עם לפיד לא נשב״. אפשר לומר על החרדים הכל, אבל דבר אחד בטוח – מילה שלהם, בניגוד למילה של ליברמן, היא מילה. הם לא יישבו עם מי שהלך והולך נגד הדת. זה מבחינתם ״יהרג ובל יעבור״.

גנץ ולפיד לא יכולים להקים ממשלה בישראל. הם צריכים את הליכוד איתם כדי ללכת במקרה הטוב, מבחינתם, לממשלת אחדות. אם הם הולכים יחד – הם לא צריכים את ליברמן ואולי, גם לא אף אחד אחר. זו לא ממשלת שמאל – זו ממשלת אחדות עם ימין ושמאל – ממשלה שרוב עם ישראל לא רוצה לראות כאן.

הציבור לא מטומטם ולכן הציבור לא ישלם. הציבור לא יחליף עמדתו בקלפי. מי שבחר ימין, ימשיך לבחור ימין. מי שבוחר שמאל, ימשיך לתת את קולו לשמאל. הפערים בישראל עצומים וככל שעוברות השנים, הם אף גדלים. הימין ממשיך לגדול ורוב הציבור בישראל תומך וחושב ימין. זו עובדה ואיתה אי אפשר להתווכח. אם נשים בצד את המפלגות הערביות – היחס הוא לפחות 70/30 לטובת הימין. הנתון הזה לא יכול להשתנות.

הבעיה היחידה תהיה אם נתניהו לא יצליח להקים ממשלה, או אז יצטרכו למצוא פתרונות של קסם כדי למצוא את הדרך להקימה ולמנוע שוב בחירות. דבר אחד ברור כשמש באמצע היום: אם הימין לא יצליח להקים ממשלה, השמאל בוודאי לא יצליח.

אל תפחידו אותנו עם מה שאין. הפחידו אותנו עם מה שיש. הפחידו אותנו עם רמאים פוליטיים שהזדהו עם הימין והם לא באמת כאלה, כדי שהם יתן עוד מנדט או שניים לימין ונגמור את הסיפור.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com