פרסום ראשון: ערבים הפלילו אחרים במסדר זיהוי - השופטת החליטה להותיר את היהודים במעצר - 0404
פרסום ראשון: ערבים הפלילו אחרים במסדר זיהוי – השופטת החליטה להותיר את היהודים במעצר מוקד 443

פרסום ראשון: ערבים הפלילו אחרים במסדר זיהוי – השופטת החליטה להותיר את היהודים במעצר

סיפור מדהים ומכעיס: כאשר ילדה בת 7 מצביעה על מי שאנס אותה, לטענתה, הוא בסופו של דבר שוחרר, אבל כאשר ערבים שטוענים כי הותקפו בידי שלושה יהודים, בית המשפט זורם עם הערבים, למרות שבמסדר הזיהוי הם כשלו. ממש כשלו.

לחדשות 0404 נודע לראשונה כי אתמול לפנות בוקר פשטו שוטרים על בתיהם של שלושה צעירים יהודיים כבני 22-23 המתגוררים בגזרת איו״ש. השוטרים שלפו את השלושה מהמיטות ולקחו אותם לחקירה – שם הטיחו בפניהם כי הם חשודים בתקיפת שלושה ערבים ביום ה-18.7.19 בצומת אלון – בקרבת מעלה מכמש.

לאחר החקירות ולמרות ההכחשות הגורפות מצד השלושה, הוארך מעצרם ביום, תוך שהשופט קבע בדיון שההארכה רק במידה ולא תהיה התפתחות משמעותית בחקירה.

המשטרה ביצעה תשעה מסדרי זיהוי –  שלושה מסדרי זיהוי לכל מתלונן (8 תמונות כל פעם, שבתוכן תמונה אחת של חשוד/עצור). שלושת הערבים נדרשו להצביע, כל אחד בתורו, על החשודים.

לחדשות 0404 נודע כי הערבי הראשון הצביע על שניים אחרים, שאינם חשודים כלל ורק במסדר הזיהוי השלישי הצביע על אחד משלושת החשודים. ה״מותקף״ השני לא הצביע על אף אחד מהחשודים ואף מסר כי לשלושה לא היו פאות, למרות ששלושת העצורים מגדלי פאות בולטות. ה״מותקף״ השלישי הצביע על שניים מהחשודים ועל אחד שאינו חשוד.

למרות הטעויות הקשות והזיהויים השגויים ולמרות שבפועל עם הצבעתם על כאלה שאינם חשודים, הם הפלילו אותם, עדיין ביקשה משטרת ישראל להאריך מעצרם בחמישה ימים. בית המשפט קבע כי שניים יישארו במעצר עד ליום ראשון והשלישי ישוחרר. כבר מחר בבוקר, עו״ד אביחי חג׳בי, המייצג את השלושה מטעם ארגון ״חוננו״ יתייצב בבית המשפט, לאחר שנקבע דיון שאותו ביקש לאחר שהגיש ערר מייד עם סיום הדיון.

עו״ד אביחי חג׳בי לחדשות 0404: ״כנראה שעל פי דיני הראיות של משטרת ישראל, זיהוי שגוי על ידי בן מיעוטים גובר במשקלו על זיהוי שנעשה, על פי הטענה, בידי ילדה בת 7. אכיפה סלקטיבית כבר אמרנו״?

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]