עוצמה יהודית ונעם סיכמו על ריצה משותפת - בן גביר יעמוד בראש הרשימה - 0404
עוצמה יהודית ונעם סיכמו על ריצה משותפת – בן גביר יעמוד בראש הרשימה

עוצמה יהודית ונעם סיכמו על ריצה משותפת – בן גביר יעמוד בראש הרשימה

צוותי המשא ומתן של עוצמה יהודית ונעם הגיעו הלילה (רביעי) לטיוטת הסכם לריצה משותפת כבלוק טכני בבחירות הקרובות.

על פי ההסכם המתגבש, ירוצו שתי המפלגות ברשימה אחת לכנסת. בראש הרשימה יעמוד עו"ד איתמר בן גביר, מספרי שתיים ושלוש יהיו של מפלגת נעם ובמספר ארבע ישובץ ברוך מרזל.

ההסכם עבר לאישור רבני עוצמה ונעם.

בן גביר אמר הבוקר: ״אם הייתי מחפש משרת חבר כנסת, הייתי מקבל את זה ונכנס למקום השמיני. אבל מה שמניע אותי זה שאם אני הולך לחיבור הזה, הוא צריך להיות אמיתי, חיבור מתוך שותפות בו תקבל עוצמה יהודית את הראוי לה.

בלילה הקודם ישבתי עם איילת שקד והיא אמרה לי: 'אין, איתמר, העשירייה הראשונה זה קודש קודשים – שאורית סטרוק תהיה ורוני ססובר תהיה'. בטח לא כל המאזינים בבית מכירים את השמות, אבל בסדר, ירדתי ל5 ו-11, אבל אפילו את זה הם לא רצו, ללמדך שלא באמת יש רצון אמיתי לשלב אותנו שם.

איילת רוצה חיבור גדול, ומוכנה שאקבל את המקום החמישי. אבל יש גורמים בתוך הבית היהודי שפשוט רוצים לתקוע לאיילת שקד מקלות בגלגלים. הם לא רוצים בהצלחתה, יש גורם שלא רוצה שהיא תצליח, שרוצה שהיא תיכשל. 

נפתלי בנט לא רוצה את עוצמה יהודית. אגב לא רק הוא, כי אם חברי בצלאל סמוטריץ' והרב רפי, שנהיו שרים בזכותנו היו רוצים להעביר את זה, זה היה אפשרי אבל הם לא באמת רוצים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]