תיקון עוול: 220 ישובים בפריפריה יזכו לקלוט את חברת הכבלים - 0404
תיקון עוול: 220 ישובים בפריפריה יזכו לקלוט את חברת הכבלים 0404

תיקון עוול: 220 ישובים בפריפריה יזכו לקלוט את חברת הכבלים

שר התקשורת דוד אמסלם פנה לוועדה המייעצת לחובת הפריסה האוניברסלית, להביא הצעה להחלטה, במטרה לאפשר ל-220 ישובים ליהנות משרותי חברת הוט, שמאז הקמתה לא סיפקה להם שירותים. בין היתר ביקש את חיבורם של היישובים חצבה, כפר חב"ד, מרום גולן, דלית אל כרמל ועוד.

הוועדה התכנסה היום (א') והציגה לשר את המלצותיה לאחר כתשעה חודשים של דיונים בנושא. אמסלם קיבל את המלצת הוועדה וחתם על מסמך ההחלטה.

שר התקשורת דוד אמסלם: ״מחובתנו להעניק שירות אחיד, ללא אפליה, לכל נקודה ברחבי הארץ. מדובר במהלך חברתי צודק שעושה תיקון עוול, שנמשך לאורך שנים. מטרת המהלך היא לאפשר לכל אזרח במדינה להיות חלק מזכאי מכלול השרותים שמוצע על ידי החברות בכל עיר, ישוב, כפר וקיבוץ, גם המרוחקים ביותר. עבורי חיזוק הפריפריה מתחיל בהנגשת השירותים ובהענקת שירות אחיד לכולם, ואני שמח מאוד להיות שותף למהלך חשוב זה. אני מודה לחברי הוועדה על העבודה היסודית, המקצועית והחשובה״.

הוט טלקום תספק את שירותיה על בסיס טכנולוגיות חלופיות בישובים בהם היא לא פרוסה. החלטה זו מעצימה את התועלת לציבור בהתחשב בשינויים הטכנולוגיים והתחרותיים ושינויי האסדרה שחלו בשנים האחרונות ומפורטים במסמך השימוע.

כמו כן, ההחלטה תאפשר לציבור בישובים לקבל את שירותי הוט לאלתר, תוך הגדרת תנאי סף לטיב השירות. בין היתר מוצע, כי זמני התקנת השירות מרגע בקשת הלקוח יהיו זהים לשאר האזורים בארץ.

החלטה זו אינה חלה על ישובים בהם קיימת תשתית כבלים של הוט טלקום (כ-92% ממשקי הבית בישראל).

ככל שהשירות יסופק ברשת הסלולרית הוא יתבסס, בין היתר, על המדדים הבאים:
• הוט תחויב לגבות מחיר מופחת בישובים האמורים.
• הוט תחוייב לשדרג את הרשת ל- 100 מגה שנה לאחר שתזכה בתדרים במסגרת מכרז דור 5.
• השירות ישווק בקצבי ההורדה של עד 30 מגה לאלתר.
• הוט טלקום תדאג לשדרוג הרשת ולהתאמתה לתנאי ההחלטה.
• קצב הגלישה באינטרנט יאפשר בו זמנית צפייה בשידורי טלוויזיה בלפחות שני מכשירים במקביל ובאיכות HD.
• שירות תשתית האינטרנט יסופק באמצעות נתבים סלולריים מתקדמים.
• זמני התקנת השירות יהיו זהים לשאר האזורים בארץ.
• מינהל פיקוח ואכיפה יבצע תהליכי פיקוח לבחינת עמידה בהוראות ההחלטה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]