מה יש לליברמן נגד הדת ורבני ישראל? - 0404
מה יש לליברמן נגד הדת ורבני ישראל?

מה יש לליברמן נגד הדת ורבני ישראל?

לא יאמן עד לאן מרחיק ליברמן עם שנאתו לדת. בלתי נתפס שאדם כזה רואה עצמו נבחר ציבור ומידי פוסט קוטל את הדת והמסורת ופוגע בכבודם של רבנים.

אז ימין, כבר ברור מזמן שהוא לא. גם תפיסתו המדינית-ביטחונית הזויה, עם רצון למסור את אום אל פחם לערבים ולגרום לכך שלא נוכל לסוע בכלל באזור וואדי ערה.

אבל ניחא, הבעיה קשה הרבה יותר. כך כתב ליברמן הבוקר (שישי): ״״יצא המרצע מהשק. נתניהו באמצעות הביביטון מצהיר הבוקר בכותרתו הראשית שלא יקים ממשלת אחדות. בהנחה שממשלה צרה בראשות נתניהו תוקם רק בתמיכה של בן גביר, סמוטריץ, הרב פרץ, דרעי וליצמן שמובילים למדינת הלכה, ב-17 בספטמבר כל אזרח במדינת ישראל יצטרך לשאול את עצמו שאלה אחת בלבד: באיזו מדינה אנחנו רוצים לחיות? מדינה יהודית או מדינת הלכה שבה קבוצת רבנים הזויה תשליט כפיה דתית, תסחט את הממשלה ותקבע את אורחות חיינו על פי חוקים מימי דוד המלך או שאול המלך. ממשלה צרה זו צרה גדולה ואנחנו לא ניתן לכך יד״.

הרב דרוקמן הזוי? רבנים בציונות הדתית משליטים כפייה דתית? זה אותו ליברמן שמת לסגור את מכינת עלי שהוציאה גיבורי ישראל שנתנו את חייהם למען כולנו. זה אותו ליברמן שעבד על בוחריו והבטיח רק נתניהו וכיום רוצה שגנץ יקים ממשלה.

העיתונאי יהודה שלזינגר הגיב לליברמן: ״שלום מר ליברמן, אני כתבתי את הידיעה. זה לא מנתניהו. אבל אל תתן לעובדות להרוס לך אג'נדה מסיתה ומגעילה״.

בתגובה לפוסט שכתב ולצד כמה תומכים בליברמן, ענו ליו״ר ישראל ביתנו עוד כמה גולשים:

רונן אנופה כתב: ״מר ליברמן היקר! אתה טועה ומטעה! לא תיהיה שום מדינת הלכה.ימשיך להיות סטטוס קוו במדינה ואני לא מבין מה רע בזה שביום שבת יהיה קצת חופש מכל הלחץ והבלאגן של כל השבוע? ואני בכלל לא מדבר מהפן הדתי. בכלל לא. ועוד משהו שאני לא מבין במצע ובמסרים שלך כאילו הדת זה דבר מצורע. ממש לא! ואני ממש לא דתי!״

עמיאל לוזון: ״נכון ומה יצא המרצע מן השק.. הרי זה האינטרס של כל המחנה הלאומי.. אתה כבר מזמן במחנה של מרצ״.

איילת תורג׳מן: ״וואי כמה חפרת. אולי תצא גבר פעם אחת ותגיד שאתה רוצה להיות בממשלה עם גנץ, במקום לצחוק על הבוחרים שלך ולנסות לשכנע אותם שאתה עדיין ימין״?

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]