הוציא מיליוני שקלים מ-15 קורבנות: תושב מקסיקו המתגורר בישראל נעצר בחשד להונאה - 0404
הוציא מיליוני שקלים מ-15 קורבנות: תושב מקסיקו המתגורר בישראל נעצר בחשד להונאה wisegeek

הוציא מיליוני שקלים מ-15 קורבנות: תושב מקסיקו המתגורר בישראל נעצר בחשד להונאה

בתום חקירה, עצרה המשטרה תושב מקסיקו המתגורר בישראל, בחשד שהוציא בעורמה ובתחכום מיליוני שקלים מלמעלה מ-15 קורבנות במהלך השנתיים האחרונות.

חקירת המשטרה החלה לאחר תלונה שהתקבלה מאחד הקורבנות של החשוד. על פי החשד, החשוד הציג בפני קורבנותיו מצג לפיו הוא פועל במקסיקו במספר עסקים שונים שיכולים להביא לתשואות נאות למשקיעים. הקורבנות, שקיבלו בתחילה תשואות נאות, צירפו בני משפחה כמשקיעים.

בין העסקים שהציג החשוד לקורבנות: העברת כספים של יהודים במקסיקו לישראל, עסקי מכירה של פרטים שונים בין מקסיקו לארה"ב, ייצוא מטפחות ראש למקסיקו עבור יהודים שמתגוררים במקום ועוד מיזמים, כאשר הבטיח תשואה נאה.

במהלך החקירה איתרה המשטרה קורבנות נוספים. אחד מהם פתח יחד עם החשוד קונדיטוריה בירושלים שחשבונות הבנק שלה שימשו את החשוד לגלגול כספים ללא ידיעתו של הקורבן.

עד עתה איתרה המשטרה 15 אנשים שנפלו קורבן למצגי השווא של החשוד אשר הוציא מהם מיליוני שקלים במרמה.

המשטרה עצרה את החשוד, גבר בשנות ה-30 לחייו, ביום שני האחרון והוא הועבר לחקירה. בית המשפט האריך את מעצרו עד לתאריך ה-28.7.

מהמשטרה נמסר כי ״משטרת ישראל פועלת במגוון דרכים נגד עברייני ההונאה ומשתמשת בכלל האמצעים על מנת למנוע פגיעה כלכלית באזרחים ובעלי עסקים.

המשטרה קוראת לציבור להיות ערניים ולנקוט באמצעי בטיחות וזהירות בטרם העברת כספים. עבירות עוקץ וגניבה דוגמת אלו יכולות להתרחש בכל מקום ובכל חשד לעבירה יש להעביר דיווח מידי למשטרה״.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]