חוות דעת מומחה קובעת: הכתובת שרוססה בדומא לא תואמת לכתב ידו של בן אוליאל - 0404
חוות דעת מומחה קובעת: הכתובת שרוססה בדומא לא תואמת לכתב ידו של בן אוליאל Zakaria Sadah RHR, ויקיפדיה

חוות דעת מומחה קובעת: הכתובת שרוססה בדומא לא תואמת לכתב ידו של בן אוליאל

חוות דעת מומחה שהוגשה לבית המשפט לגבי כתובת הגרפיטי שנמצאו בכפר דומא סותרת את כתב האישום, בו נטען כי עמירם בן אוליאל הוא שכתב את שתי הכתובות בליל ההצתה. לפי חוות הדעת, שתי הכתובות נכתבו על ידי שני אנשים שונים, ובן אוליאל אינו אחד מהם.

כותבת חוות הדעת, הפסיכולוגית והגרפולוגית ד"ר בתיה כהן קרויטורו, תעיד היום (רביעי) בדיון עדי ההגנה במשפט דומא. מדובר בעדות שתחזק את קו ההגנה בו נטען כי בן אוליאל אינו קשור למעשה.

בחוות הדעת, נתבקשה כהן קרויטורו לבחון האם כתובת הגרפיטי מהכפר דומא תואמות לכתב ידו של בן אוליאל, וכן האם הכתובות נכתבו בידי אותו אדם. בן אוליאל נדרש לכתוב מספר מסמכים בכתב ידו, אותם השוותה כהן קרויטורו לכתובות הגרפיטי.

כהן קרויטורו מצאה חוסר התאמה מוחלט בין כתב ידו של בן אוליאל לכתובות הגרפיטי. לדבריה: "לאחר בדיקה יסודית, מעמיקה ושיטתית נתגלתה ברמת מובהקות גבוהה ביותר חוסר זהות מוחלטת בין הכתב בשני המסמכים (כתובות הגרפיטי) לבין קבוצת המסמכים (שכתב בן אוליאל)".

בנוגע לבחינת ההתאמה בין כתובת גרפיטי אחת לשניה נכתב: "כמו כן, לאחר בדיקה יסודית, מעמיקה ושיטתית נתגלתה ברמת מובהקות גבוהה ביותר חוסר זהות מוחלטת בין הכתב בשני המסמכים (כתובות הגרפיטי), היינו המסמכים נכתבו בידי שני אנשים".

בנוסף, בדקה כהן קרויטורו את שחזור כתובות הגרפיטי אותו התבקש בן אוליאל לכתוב במהלך חקירת העינויים בשב"כ, בה הודה בביצוע ההצתה. גם לגביהן קבעה כי "קיימת חוסר זהות מוחלטת. ברמת מובהקות גבוהה ביותר".

בהמשך פירטה כהן קרויטורו את הזהויות אותן בדקה: גודל הכתב, זווית הכתיבה, התחלות וסיומות, הפרשי אורך, רוחב וצורת כתיבה, עובי קו, נטיית כתב ועוד. כאמור, לפי בדיקתה נמצא חוסר זהות מוחלטת בין כתובות הגרפיטי לכתב ידו של בן אוליאל, וכן בין כתובת גרפיטי אחת לשניה.

ממצאים אלו סותרים לחלוטין את כתב האישום, בו נטען כי בן אוליאל היה לבדו בכפר דומא בליל ההצתה, והוא זה שכתב את שתי כתובות הגרפיטי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]