בית הנבחרים האמריקאי: החלטת גינוי גורפת נגד ה-bds והדה-לגיטימציה לישראל עברה ברוב עצום - 0404
בית הנבחרים האמריקאי: החלטת גינוי גורפת נגד ה-bds והדה-לגיטימציה לישראל עברה ברוב עצום התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון

בית הנבחרים האמריקאי: החלטת גינוי גורפת נגד ה-bds והדה-לגיטימציה לישראל עברה ברוב עצום

ברוב עצום ובתמיכתם של 398 חברים משתי המפלגות, אישר הלילה בית הנבחרים האמריקאי החלטת גינוי היסטורית נגד קמפיין ה-BDS ומאמצי הדה-לגיטימציה לישראל. ההחלטה שהגיש חבר בית הנבחרים ממדינת אילינוי, בראדלי סקוט שניידר, מתנגדת למאמצי הדה-לגיטימציה לישראל, ובכללם קמפיין ה-BDS, אשר מכוון חיציו גם לעבר חברות אמריקאיות שיש להן פעילות מסחרית עם ישראל.

השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן: "החלטת הגינוי הגורפת לארגוני החרם היא הישג חשוב במאבק כנגד הדה לגיטימציה שפעילי הbds האנטישמיים מנסים לעשות לישראל והיא מוכיחה, שלמרות קולות קיצוניים חריגים שנשמעו לאחרונה בשיח הציבורי באמריקה, השותפות והתמיכה הדו מפלגתית בישראל קיימת במלוא עוצמתה וברוב אדיר של כל חלקי הבית . חשיבות ההחלטה הינה בכך שהיא קובעת נחרצות שחלקים מרכזיים בתנועת הbds מתנגדים לקיומה של ישראל כמדינה יהודית בכל גבול שהוא ושהbds רק פוגע בסיכוי להשיג שלום ודו קיום באזורנו. אנו נפעל לתרגם את ההחלטה הזו להחלטות מעשיות בשטח כנגד פעילות ארגוני החרם״.

במשרד לנושאים אסטרטגיים מציינים כי מדובר בעוד כישלון מדיני צורב לקמפיין ה-BDS, שכן רק לפני כחודשיים קיבל הפרלמנט הגרמני (הבונדסטאג) החלטת גינוי לפיה ה"שיטות והטיעונים" של ה BDS הם אנטישמיים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]