פרסום ראשון: הוגשה עתירה לבג״ץ נגד המדינה בגין הקפאת תכנית בנייה שאושרה בגבעת המטוס בירושלים - 0404
פרסום ראשון: הוגשה עתירה לבג״ץ נגד המדינה בגין הקפאת תכנית בנייה שאושרה בגבעת המטוס בירושלים

פרסום ראשון: הוגשה עתירה לבג״ץ נגד המדינה בגין הקפאת תכנית בנייה שאושרה בגבעת המטוס בירושלים

עתירה הוגשה לבג״צ כנגד משרד השיכון וכנגד רשות מקרקעי ישראל בגין סירובם להוציא לדרך את תכנית הבנייה שאושרה כבר לפני כחמש שנים בגבעת המטוס בירושלים – כך נודע לראשונה לחדשות 0404.

בסיס העתירה הוא מתן צו על תנאי בשאלה מדוע המדינה לא מפתחת את מתחם גבעת המטוס בדרום ירושלים לפי תכנית 14295, הכולל בניית 2,600 יחידות דיור ומדוע לא תאפשר לבעלי הקרקע הפרטיים לפתח את השטח על חשבונם ולקבל היתרי בנייה מכוח התכנית, שכאמור, כבר אושרה.

מדובר בתכנית שאושרה לפני כ-5 שנים, באוקטובר 2014. התכנית קיבלה את כל האישורים לאחר פרסום ההתנגדויות ועוד וכל שנותר, הוא רק לפרסמה ולהוציאה לדרך, אלא שראש הממשלה לא מאשר ליישם את הבנייה בפועל.

אריה קינג, חבר מועצת העיר ירושלים, מסר בתגובה לחדשות 0404: ״ראוי שלפני הבחירות יידע הציבור כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מדבר ימין, אבל עושה שמאל. לא ייתכן שבירושלים, בירת ישראל, לא יבנו בתים. לא ייתכן שנשיא ארה״ב דונלד טראמפ פועל יותר למען ירושלים מאשר ראש ממשלת ישראל. העתירה לבג״ץ מחייבת מציאות ואם נתניהו עושה קולות של שמאל, נקווה שדווקא שופטי ישראל, יכריחו אותו במקרה זה לפעול כימין״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]