המנהל האזרחי ולוחמי מג"ב פשטו על חנויות בברטעה שסחרו בבע"ח מוגנים - שני חשודים נעצרו - 0404
המנהל האזרחי ולוחמי מג דוברות מתפ"ש

המנהל האזרחי ולוחמי מג"ב פשטו על חנויות בברטעה שסחרו בבע"ח מוגנים – שני חשודים נעצרו

במבצע מיוחד שהתקיים אתמול (שני), פשטו כוחות המנהל האזרחי ולוחמי מג"ב על עשר חנויות שסחרו בבעלי חיים מוגנים בברטעה הערבית שבאזור ג׳נין. במהלך הפעילות אותרו ושוחררו עשרות בעלי חיים מוגנים מסוגים שונים – בהם: חוחיות, חוגלות וצבים – שהוחזקו בתנאים קשים ונסחרו באלפי שקלים. בנוסף, שני חשודים נעצרו במהלך הפעילות והועברו לחקירת כוחות הביטחון.

במבצע שהובל על ידי יחידת שמורות הטבע במנהל האזרחי, השתתפו לוחמי משמר הגבול, רשות הטבע והגנים ומנהלת התיאום והקישור בג׳נין. המנהל האזרחי ומשטרת ישראל נלחמים למיגור התופעה האכזרית של סחר לא חוקי בבעלי חיים מוגנים, אשר לה השלכות סביבתיות מסוכנות.

דוברות מתפ"ש

 

קצין מטה שמורות הטבע במנהל האזרחי, נפתלי כהן: "סחר בחיות בר הוא מעשה אכזרי האסור על פי חוק. בפעילות היום נחשפנו לבעלי חיים רבים שהוחזקו בתנאים שאינם הולמים חיות בר. נמשיך לפעול לילות כימים בכדי למגר את התופעה".

קצין משמר הגבול שפיקד על הפעילות: "למען בעלי החיים המוגנים בישראל מובילה משטרת ישראל יחד עם כל גורמי האכיפה פעילויות משמעותיות ונחושות למיגור הסחר והחזקת בעלי החיים. גם שמדובר בחנויות ובתים ברשות אין הדבר מרתיע אותנו ואנו נמשיך לבצע אכיפה יעילה למען הטבע של כולנו".

דוברות מתפ"ש

דוברות מתפ"ש

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]