כתב אישום הוגש כנגד מחבל שתכנן לרצוח יהודים: "רציתי להיות שהיד" - 0404
+
כתב אישום הוגש כנגד מחבל שתכנן לרצוח יהודים: "רציתי להיות שהיד" דוברות המשטרה

כתב אישום הוגש כנגד מחבל שתכנן לרצוח יהודים: "רציתי להיות שהיד"

בתום חקירה מהירה של חוקרי המשטרה, פרקליטות מחוז צפון הגישה כתב אישום כנגד מחבל בן 17 תושב השטחים שתיכנן לבצע רצח של יהודים ולהיות "שהיד".

מכתב האישום עולה כי בתאריך ה-13.7.19, סמוך לשעה 14:30, פרץ הנאשם את גדר המערכת באזור מעלה גלבוע באמצעות סכין ונכנס לשטח ישראל כשבליבו גמלה החלטה לבצע פיגוע לאומני.

הנאשם החל לעשות את דרכו לכוון קיבוץ מירב ותוך זמן קצר נעצר על ידי כיתת הכוננות של הקיבוץ וחיילים שהגיעו למקום בעקבות התראה על חדירה מגדר המערכת.

הנאשם נעצר ובחקירתו בתחנת המשטרה אמר כי רצה לדקור עם הסכין יהודי: "תכננתי אם לא הייתי נתפס להרוג כל יהודי שבא מולי"…. "דוד שלי היה שהיד ומת ורציתי להיות כמוהו".

בסיום החקירה הועברו חומרי הראיות שנאספו לפרקליטות מחוז צפון שם גובש כתב האישום בעבירות של: הכנה לרצח בנסיבות מעשה טרור, כניסה שלא כדין לישראל ופגיעה ברכוש. כמו כן, הוגשה כנגד המחבל גם בקשה למעצרו עד תום ההליכים בבית המשפט המחוזי לנוער בנצרת.

מהמשטרה נמסר כי, ״משטרת ישראל תמשיך לפעול בתיאום עם שירות הביטחון הכללי במלחמה המשותפת כנגד כל פעילות העשויה לסכן את ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה עד למיצוי הדין עם אותם מעורבים״.

מארגון הרבש"צים אשר אנשיו עצרו את המחבל נמסר כי: "שוב פעם הוכח כי מקצועיות הרב"שצים וחתירתם למגע מצילה חיים של ממש.

צר לנו שגורמים אינטרסנטיים מנסים לפגוע בעבודת הקודש אותה אנו מבצעים. אנו נמשיך להילחם ללא לאות ולמנוע את אירועי הטרור הבאים, יחד עם זאת, הגיע שמעמדנו, לא יהיה כמטבע עובר לסוחר".