נתניהו במסיבה שנערכה לכבודו בליכוד: ״לפני תקופת כהונתנו היו אוטובוסים מתפוצצים״ - 0404
נתניהו במסיבה שנערכה לכבודו בליכוד: ״לפני תקופת כהונתנו היו אוטובוסים מתפוצצים״

נתניהו במסיבה שנערכה לכבודו בליכוד: ״לפני תקופת כהונתנו היו אוטובוסים מתפוצצים״

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים הערב (שני) במסיבת הפתעה שאירגנו לו חברות וחברי הליכוד לרגל העובדה שעקף בכהונתו את בן גוריון.

בדבריו אמר ראש הממשלה כי לפני תקופת כהונת הליכוד בראשותו, היו מתפוצצים אוטובוסים ברחבי הארץ.

נתניהו: ״אתם מרגשים אותי, אני יודע שאתם מרגשים גם את שרה. אני הסתכלתי על איזשהו נאום שנאמתי בתחילת ינואר, בינואר 96'. היו אז דיבורים על מזה"ת חדש וישראל תקנה את מעמדה בעולם באמצעות ויתורים, אילוצים הכרחיים, אנחנו ראינו אותם כמסוכנים, ובנאום הזה אמרתי כיו"ר האופוזיציה שזו לא הדרך שלנו. היא דרך שגויה, אנחנו ראינו מזה"ת אחר וכדי להגיע למזה"ת חדש באמת אנחנו צריכים לעשות דברים אחרים, להפוך את ישראל למעצמה. אמרתי שיש לנו פוטנציאל גדול, יש פה ידע, יש פה כשרונות עולים וכולי, אבל אנחנו חייבים לשחרר את הכלכלה. אם נשחרר את הכלכלה ישראל תהפוך לכוח גדול בעולם.

אתמול קיבלתי ברכה מהנשיא טראמפ שאמר לי שאכן הפכנו את ישראל למעצמה עולמית בידע וטכנולוגיה, ואני מאוד גאה על כך שבעבודתינו המשותפת עשינו את זה, כי הדבר מחייב שילוב כוחות, וכתוצאה מזה ששחררנו את הכלכלה הפכנו לדבר שהוא בלתי יאומן. מדינה שבה יהודים עושים כסף ועושים המצאות ופטנטים, נו. זה רעיונות שהיו כביכול נטועים בנו בכל מקום שמצויים יהודים בעולם, זה קורה, ובמדינת ישראל היה פשוט קיפאון אדיר. כאילו קיפאון הייתי אומר כמעט סוציאליסטי, חצי סוציאליסטי, היינו צריכים להזיז את זה הצידה וזה היה קשה. וזה נעשה עם רוב האנשים שנמצאים פה, אני חייב להגיד, במהלך השנים האלה, ואני רוצה להודות לכם על הדבר הגדול שחוללנו, חולננו יחד, משום שהוא שינה את פני המדינה. מזה נובעים כל הדברים האחרים.

אבל העוצמה הזאת, העוצמה הטכנולוגית, עוצמת המודיעין שבאה יחד עם זה, העוצמה האזרחית והצבאית אפשרה לנו לפרוץ למרחב העולמי וכולם רואים את זה, וכמובן לעשות את השינויים בפנים הארץ שדובר כאן עליהם רבות. אז אני רוצה להודות לכם קודם כל על שיתוף הפעולה, אני חושב ששינינו את פני המדינה והבטחנו את עתידה, אבל יש לנו מלאכה אדירה. אדירה. קודם כל אנשים מתרגלים מהר מאוד. אנשים מתרגלים. לך תגיד לאנשים להגיד שלא תוכל להוציא את האלף דולר מהבנק, לצאת לחוץ לארץ בלי לעבור פקיד של בנק ישראל. מישהו היה מאמין לזה? לא, אף אחד לא היה מאמין לזה. אבל זה היה המצב של מדינת ישראל במשך חמישים שנה ובין לילה שינינו את זה. ואי אפשר לדמיין את מדינת ישראל במקום הזה בלי הרפורמה הזאת ועוד שישים רפורמות. אנשים גם מתרגלים ש… מה שנקרא, שאוטובוסים יסעו כרגיל.

ואנחנו צריכים להגיד להם שיש לנו עוד אתגרים ענקיים. אני אומר לכם שהנושא של איראן רחוק מלהיות סגור, אני חושב שאלמלא הפעולות שנקטנו יחד לאיראן כבר היה ארסנל גרעיני מזמן. מזמן. והקופות שלו היו מלאות עוד יותר כדי לכבוש את המזה"ת. את זה בלמנו עד לרגע זה אבל זה לא נבלם באופן פרמננטי, אף אחד לא יודע מה יהיה. אף אחד לא יודע. אף אחד לא יודע. האיראנים מהמרים על כך שזה רק עוד זמן קצר והם ישוחררו מעולו של זה או עולם… מעולם של אלה. אנשים חושבים. כי במשך תקופה ארוכה עמדנו לבד, לבד, לא רק מול העולם אלא גם מול הממסד שלנו. צריך להגיד את האמת. לפעמים רה"מ צריך לעמוד מול המצב הבטחוני. זה קורה. זה קרה לרה"מ הראשון, זה קרה פה ושם לראשי ממשלה לאחר מכן, זה קרה אצלינו ב-ודאות. האיראנים רק מחכים. הם מחכים למתחרים שלנו. הם בעצמם אומרים את זה. ראיתי אתמול שהם שמו שתי מטרות דמות לכוחות שלהם, ראיתם את זה?

(כן.)

אחד מהם זה אני, אני רואה את זה כתעודת כבוד. אני רואה את זה כתעודת כבוד! עכשיו יש לנו מאמץ קודם כל למנוע את הדבר הזה משום שאם איראן מתגרענת אז תשימו סימן שאלה גדול על העתיד. עכשיו מי ימנע את זה? מי ימנע את זה? בני גנץ? מי ימנע את זה? יאיר לפיד? יתלה פוסטרים בתחנת הרכבת התחתית בטהרן? זה מה שיקרה? זה מה שימנע את זה? האנשים האלה שאמרו שאסור לסגת מההסכם הזה? שהוא בסדר? הם ימנעו את זה? מי יעשה את זה? שלא נדבר על דברים אחרים שעומדים על הפרק. רבים רבים רבים, אתם יודעים את זה. עכשיו מי ימנע את זה? אנחנו נמנע את זה. אנחנו. אין מישהו אחר. עכשיו אני מדבר על זה, אני מדבר מתוך הלב ולא מתוך איזה סיסמא או מתוך איזה הפקה או איזה קבוצת מיקוד או השד יודע מה הם עושים שם. אני מדבר על אמת, אמת צרופה. אנחנו צריכים לעשות מאמץ אדיר כדי להבטיח את המשך השגשוג והפריחה וההצלחה והביטחון של מדינת ישראל. אלו לא דברים שמובנים מאליו. הדברים האלה יכולים להיעשות רק עם נפעל ביחד.

קודם כל יש לי חדשות טובות בשבילכם, לא יהיו פריימריז עכשיו. אין תירוצים. כולם יכולים… היחיד שהולך לים זה אני. להוציא אותנו משם, אבל אני בונה עליכם, ואני מצפה כל אחד ואחד מכם, כל אחד לתרום בדרכו, יש מטה, אתם מכירים את זה, מחלקים את המשימות, משמעת מטה, אלו לא דברים שאני יכול כאן להגיד פרט להתרפק על 13 שנים של לטיפות מהתקשורת… איך אומרים, תקשורת מפנקת, שאנחנו לא עושים שום דבר כי הרי לא פינית לא עשית. אני מודה לך באמת על התמיכה הזאת בעשייה הבלתי פוסקת במעלה ההר תוך כדי ירי מתמיד, ואנחנו מטפסים מפסגה לפסגה ועולים כל הזמן במעלה המדרון, אבל עכשיו, עכשיו זה הקרב האתגרי (?) ובקרב הזה אני מצפה מכל אחד שיעשה את חלקו וכל אחת שתעשה את חלקה, ובעזרת השם, איך אומרים, נאכזב את האיראנים. נאכזב את האיראנים ונביא את מדינת ישראל באמת למקום בטוח. אני רוצה להודות לכם, גם בשמי וגם בשם שרה, תודה לכם על התמיכה. תודה לכם״.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]