הרב פרץ: "קורא לכל השותפים בימין - בואו נשב למו"מ ונסגור. זה הזמן לגלות אחריות" - 0404
הרב פרץ:

הרב פרץ: "קורא לכל השותפים בימין – בואו נשב למו"מ ונסגור. זה הזמן לגלות אחריות"

שר החינוך, הרב רפי פרץ, השתתף הערב (שני) בכנס אתגרים ומשימות חברתיות של מפלגת הבית היהודי שנערך בלוד. במהלך הכנס התייחס למגעים לאיחוד בימין וכן דיבר על כוונתו להמליץ על ראש הממשלה נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה. 

הרב פרץ: "שוחחתי הבוקר עם איילת שקד ודיברתי איתה על החשיבות לייצר איחודים. יש לנו אחריות לגוש הימין כולו. הבית היהודי תמיד חיבר ואיחד, גם הפעם נעשה כך.מתכוון להיפגש עם איילת שקד בהקדם האפשרי ואין ספק שיחד נמצא את הדרך לאיחוד הכוחות יחד עם שמירה על דמותה של הציונות הדתית.

אני קורא מפה לכל השותפים בימין, כולל לחברים מעוצמה יהודית. בואו נשב למו"מ ונסגור. אסור לנו להתייחס לרעשי הרקע מסביב, זה הזמן לגלות אחריות לשלטון הימין.
אנחנו נעשה מאמץ גדול כדי לשלב כוחות יחד עם שמירה על דמותה של התנועה הציונית דתית והמשך מרכזיותו של הבית היהודי ברשימה המתהווה באיחוד מפלגות הימין".

הרב פרץ הדגיש כי את כל הדיבורים על המלצה לראשות הממשלה על מישהו שאינו בנימין נתניהו צריך להוריד מהשולחן מיד. "כל תמיכה אחרת או רעיון אחר עלול להוביל לממשלת דמאל שתשאיר את הציונות הדתית בחוץ ואנו לא ניתן לזה לקרות", הבהיר.

לעניין מקומה של המפלגה במו"מ העתידי אמר: "יש כאן מפלגה, יש תנועה שמייצגת ערכים ואידיאלים והיא חייבת להיות מיוצגת כראוי. התנועה קיימת 130 שנה, עברה משברים קשים, ידעה לקום על הרגליים ולהשתקם, מפלגות קמות והולכות ואנחנו פה – זה יהיה חייב לבוא לידי ביטוי ברשימה לכנסת.

לא מדובר פה בעניין אישי, מדובר בעניין ערכי, מבלי לוותר על היכולת לגבש סביבנו את כלל מצביעי הציונות הדתית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]