נעצר חייל שביצע עבירות מין והונאה נגד חיילות וקטינות - 0404
+
נעצר חייל שביצע עבירות מין והונאה נגד חיילות וקטינות מרים אלסטר, פלאש 90

נעצר חייל שביצע עבירות מין והונאה נגד חיילות וקטינות

במשטרה התקבלו מספר תלונות מחיילות שסיפרו כי גבר מכפר סבא הציג עצמו בפניהן כאסיסטנט באחד מבתי החולים במרכז הארץ, המבצע ניסוי הקרוי "גז טבורי". עוד סיפרו המתלוננות כי במהלך אותו ניסוי, הן עברו מספר בדיקות ע"י החשוד, במהלכן ביקש מהן להתפשט וחיבר אותן למכשירים ומחטים, תוך כדי שהוא מבצע בהן פעולות עיסוי ופעולות החייאה. החשוד אף הגדיל לעשות כאשר החתים את המתלוננות על מסמך סודיות מזוייף וחלק מהמתלוננות שביקשו לעזוב את הפרוייקט בטרם הסתיימו הבדיקות, נקנסו בשל הפרת חוזה.

במהלך החקירה התברר כי החשוד פעל בשיטה דומה גם נגד קטינות והתברר כי במהלך 3 השנים האחרונות, החשוד פעל בשיטה דומה נגד 15 מתלוננות מרחבי הארץ, חיילות וקטינות. חלק מהבדיקות המזוייפות החשוד אף תיעד במצלמה. עוד התברר ממהלך החקירה כי החשוד חיבר את המתלוננות למכשירים רפואיים ובציע בהן פעולות עיסוי והחייאה ובכך עפ"י החשד, הגיע לסיפוק מיני.

חוקרי המשטרה התחקו אחר החשוד ובחיפוש שערכו בביתו נמצא הציוד הרפואי ששימש את החשוד בזמן שהונה את המתלוננות: כבלים חשמליים, מזרקים, תיקים רפואיים מזוייפים של המטופלות עם עיצוב לוגו של אותו בי"ח ממרכז הארץ שבשמו הציג עצמו החשוד. עוד התברר כי כל הציוד שנתפס שימש כציוד פיקטיבי לביצוע מעשיו של החשוד.

בתאריך 7.7.19 החשוד, חייל בן 20 מכפר סבא, אותר ונעצר ומעצרו הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. ביום 18.7.19 הוגשה נגדו הצהרת תובע בדבר הכוונה של הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. מעצרו של החשוד הוארך ב-5 ימים ועד ליום 22.7.19.