אל״מ גיא נכנס לתפקיד מפקד שייטת הצוללות: ״נמשיך להוביל לפעילות מבצעית בעלת משמעות אדירה" - 0404
+
אל״מ גיא נכנס לתפקיד מפקד שייטת הצוללות: ״נמשיך להוביל לפעילות מבצעית בעלת משמעות אדירה" דובר צה״ל

אל״מ גיא נכנס לתפקיד מפקד שייטת הצוללות: ״נמשיך להוביל לפעילות מבצעית בעלת משמעות אדירה"

אתמול (ה'), מונה אלוף-משנה גיא לתפקיד מפקד שייטת הצוללות של זרוע הים. טקס החילופים נערך בבסיס חיפה בראשות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, מפקד בסיס חיפה, תת-אלוף גיל אגינסקי, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

אלוף-משנה גיא החליף בתפקידו את אלוף-משנה אסף, שכיהן כמפקד שייטת הצוללות במשך 3 שנים.

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט: "לפני שישים שנה, בחודש דצמבר 1959, הגיעה אח"י תנין, הצוללת הראשונה של זרוע הים, צה"ל ומדינת ישראל- לשערי נמל חיפה. מאז ועד היום עשתה השייטת קפיצת דרך מבצעית משמעותית. כל מלחמות ישראל, כמו גם בליבה של המערכה שבין המלחמות- תמיד תהא הצוללת מרכיב חיוני וחשוב בביצור בטחונה של ישראל. משימותיה של שייטת 7 מתבצעות בחשאיות, דרכי פעולתה מאפשרות הימצאות במרחבי הפעולה הקריטיים ביותר לזרוע ים ולצה"ל כולו. בפעילות מתמדת, יצירתית ופורצת דרך – לוחמי שייטת 7 מביאים לידי ביטוי מנעד רחב של יכולות מבצעיות. אסף, במשך 3 שנים פיקדת על שייטת אשר מהווה כלי משמעותי בביטחון הלאומי. עשית זאת במסירות רבה ובמקצועיות שאין כמותה, אני מודה לך על תקופה משמעותית זו. גיא, אני בטוח שתמשיך להוביל את שייטת הצוללות להישגים גדולים ופעילויות איכותיות רבות, אני סומך עלייך".

דובר צה״ל

מפקד שייטת הצוללות היוצא, אלוף-משנה אסף: "מפקדים, לוחמים וכלל משרתי השייטת: בשנת ה- 60 ליחידה אני מסיים את תפקידי כמפקד השייטת ה-20. הייתה לי זכות לפקד עליכם בשנים של התעצמות, צמיחה ואתגרים מבצעיים. ביצענו עשרות מבצעים חשאיים, מוצלחים ומגוונים- רחוק מחופי ארצנו. תרמנו תרומה משמעותית לצה"ל, זרוע הים, בטחון המדינה ועוצמתה. המשיכו לחלום ולפרוץ, לצלול רחוק ועמוק. לנצח, ותמיד לעלות ולשוב בשלום".

דובר צה״ל

מפקד שייטת הצוללות הנכנס, אלוף-משנה גיא: "בענווה, בציפייה גדולה וביראת כבוד, אני מקבל היום את הפיקוד על שייטת הצוללות. שייטת הצוללות מהווה נדבך מרכזי בעוצמתה של זרוע הים, של צה"ל ובעוצמתה של מדינת ישראל. אנחנו נמצאים בעידן בו המזרח התיכון משתנה בקצב מסחרר וכך גם האיומים על מדינת ישראל ועל משימתנו המבצעית. כל אלה מחייבים אותנו לפעול במרץ על מנת להמשיך ולהנחיל ביחידה תרבות של מצוינות, מקצוענות ודיוק. בכוחות משולבים נמשיך להוביל את שייטת 7 לעתיד משגשג, להצלחות, לפעילות מבצעית עלומה ובעלת משמעות אדירה למדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com