נתניהו: "אם נצטרך לעמוד לבדנו מול איראן וגרורותיה - נעשה זאת" - 0404
+
נתניהו: "אם נצטרך לעמוד לבדנו מול איראן וגרורותיה – נעשה זאת" 0404

נתניהו: "אם נצטרך לעמוד לבדנו מול איראן וגרורותיה – נעשה זאת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים הערב (חמישי), בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת לבנון השנייה בהר הרצל. בדבריו אמר ראש הממשלה כי במידה והעולם כולו לא יבין את חומרת הסכנה של איראן וישראל תצטרך לעמוד מול איראן לבדה – היא תעשה זאת. 

נתניהו: "במבצע "מגן צפוני" ניטרלו את מנהרות הטרור שחיזבאללה חפר במשך שנים לשטחנו. אינני רוצה להרחיב כאן על פעולות אחרות שאנו עושים. ההפתעה תגיע במועדה. איננו ששים אלי מלחמה, אבל אם זאת תכפה עלינו אנחנו נכה באויבינו מכה ניצחת.

לגבי האתגר האיסלאמיסטי אנחנו פועלים ללא הרף לסכל את מאמציה של איראן להזרים כספים ונשק לחיזבאללה. ברור לכולכם שבלעדי צינור החמצן האיראני, החיזבאללה לא יוכל להתקיים זמן רב. ברגע שתוציא את הפיגומים האיראניים ממנו הוא יקרוס. אבל המאבק נגד התוקפנות האיראנית הוא לא רק שלנו, הוא צריך להיות מאבק של העולם כולו.

היום שוב ראינו את התוקפנות הזאת באה לידי ביטוי במי המפרץ הפרסי. אני רוצה להזכיר לכם שבמשך שנים ארוכות עמדנו לבד מול תוקפנותה של איראן. הגיע הזמן שהעולם הנאור כולו יבין את חומרת הסכנה של איראן וחיזבאללה. הגיע הזמן שהעולם כולו יתייצב נגדם.

לצערי זה עדיין לא קורה במידה המספקת, וכבר אמרתי שאפילו אם נצטרך לעמוד לבדנו מול איראן וגרורותיה – נעשה זאת. כך אנחנו פועלים בסוריה כדי למנוע התבססות של כוחות איראניים שם. לא נאפשר לבנון שנייה בסוריה. העיקרון שמנחה את הממשלה בראשותי הוא פשוט – הקם להורגך השכם למנוע את התחמשותו. בייחוד את התחמשותו בנשק מתקדם ושובר שוויון.

ביחס לאתגר הטילים בלבנון אני מבקש להבהיר עיקרון נוסף חשוב מאוד בעיני שהרמטכ״ל גם הוא הדגיש אותו לאחרונה. לא ניתן שום חסינות למי שיירו טילים על ישראל גם אם יסתתרו באזורים צפופי אוכלוסייה. נעשה הכל כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע, אבל לא ניתן חסינות למשגרי הטילים ומשלחיהם – לא בלבנון, לא בעזה, לא בשום מקום.

ממשלת לבנון אינה מביעה התנגדות כלשהי להתבססות הצבאית של חיזבאללה בשטחה. גם היא תישא באחריות לתוקפנות הזאת.

מול אמירות הרהב של נסראללה שבוודאי שמעתם אותם בימים האחרונים, אומר רק זאת – אם נאלץ לצאת למלחמה נוספת נפעל בעוצמה כבירה ונבטיח את ניצחוננו".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com