השופט זיכה תושב יצהר, ביקר את הפרקליטות: ״אכיפה בררנית״ ותמה מדוע עופר כסיף לא הואשם - 0404
+
צילום: ערוץ 20

השופט זיכה תושב יצהר, ביקר את הפרקליטות: ״אכיפה בררנית״ ותמה מדוע עופר כסיף לא הואשם

השופט עודד מורנו מבית משפט השלום בפתח תקווה זיכה תושב יצהר שבשומרון מאשמת הסתה לפגיעה בחיילי צה״ל והעלבת שוטר בעת מילוי תפקידו, לאחר שנטען כי קרא לו ״כלב״.

השופט מורנו שמע את טענות סנגורו, עו״ד אלי בניה, שהציג דוגמאות של אכיפה בררנית של המשטרה והפרקליטות, הממהרת להאשים תושבים ביהודה ושומרון ולא פועלת באופן דומה כלפי אחרים. בין השאר הוצגו דוגמאות של אמירות קשות מצידו של עופר כסיף, עוד בטרם מונה להיות חבר כנסת – אמירות שהפרקליטות בוחנת כבר כמה שנים, מבלי לעשות דבר.

השופט, הציג את הדוגמאות בנושא כסיף, שבין השאר אמר: ״איילת שקד חלאה ניאו נאצית״, ״פגיעה בחיילים אינה טרור״ ועוד.

בהחלטתו כתב השופט: ״כפי שציינתי בראשית דברי בהכרעה זו הרי שהגעתי למסקנה לפיה יש להורות על זיכוי הנאשם מהעבירות המיוחסות לו בכתב האישום וזאת בשל העדר התקיימות משפטית אופרטיבית ולנוכח המסקנה בדבר העדר התקיימות יסודות העבירות. לכך אני מוסיף כי לטעמי אף קמה לנאשם במקרה דנא הגנה מן הצדק בדמות אכיפה בררנית בשני האישומים שבכוחה להוביל לביטול כתב האישום… הדבר מוליך לתוצאה משפטית של זיכוי״.

למרות הזיכוי, השופט הביע, בצדק, שאט נפש מהתבטאויותיו של התושב נגד כוחות הביטחון וציין: "… ועוסק בדמות דיונים פילוסופיים והלכתיים בדבר השאלה האם ניתן לפגוע או להורגם, הינו אדם כפוי טובה המשיב רעה תחת טובה״. (צפו בסרטון – חשיפת ״האולפן הפתוח״ ופרטים נוספים).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com