״כמו במלחמה״: הטירוף הערבי לירי זיקוקין משגע החל מהבוקר את איו״ש וירושלים (צפו) - 0404
+
צילום: נעמי קמחין

״כמו במלחמה״: הטירוף הערבי לירי זיקוקין משגע החל מהבוקר את איו״ש וירושלים (צפו)

בכל יום בשנה יורים ערבים זיקוקין לעבר כוחותינו ולעבר בתים ומתחמים יהודים בירושלים וביהודה ושומרון, אך פעם בשנה, מידי שנה, ״חוגגים״ הערבים את סיום הבגרויות בירי מטורף של עשרות אלפי זיקוקין בכפרים מסביב לירושלים וברחבי יהודה ושומרון. הירי מבוצע גם מתוך ירושלים עצמה.

הבוקר, התעוררו תושבי ירושלים להדי פיצוץ רבים. שכונות שלמות סובלות – ארמון הנציב, פסגת זאב, מעלה הזיתים ועוד ועוד. בכותל המערבי התקשו להתפלל הבוקר כאשר ברקע נשמעו הפיצוצים.

תושב שכונת ארמון הנציב: ״אנחנו ממש כמו בתוך מלחמה. הילדים בלחץ נוראי ולא מבינים מה קורה כאן. כך זה נראה כשאין אכיפה. אם יהודי היה יורה – היו עושים עליו חגיגה שלמה, מעצר וכותרות, אבל לערבים מותר הכל. זה פשוט מטורף״.

מוסטפא כתב לחדשות 0404: ״הזיקוקים במזרח ירושלים זה בגלל שהיום פרסמו את תוצאות הבגרות (תוג'יהי). יהיו חגיגות במהלך סוף השבוע וצריך למנוע את התופעה הזו כי הדבר מפריע לשכנים וגם מסוכן״.

תושבים באזורים שונים דיווחו לחדשות 0404 גם על ירי צרורות מנשק קל.

צפו בירי ליד ארמון הנציב וליד הכותל: צילומים: נעמי קמחין וארנון בוסאני.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com