גל השריפות: מתחם הטכניון בחיפה פונה - השריפה ממשיכה להתפשט (צפו) - 0404
+
צילום: דוברות איחוד הצלה

גל השריפות: מתחם הטכניון בחיפה פונה – השריפה ממשיכה להתפשט (צפו)

גל השריפות הענק נמשך: לאחר פינוי היישובים שבי שומרון, קציר, ערערה, אדרת ונווה מיכאל וכן פינוי מתקן אדם, החלו כוחות ההצלה בפינוי מתחם קמפוס הטכניון בחיפה.

פינוי הטכניון מתבצע עקב שריפה גדולה שפרצה בדרך דורי בחיפה ומתפשטת לכיוון הטכניון. נכון לרגע זה, לא נשקפת סכנה וודאית לטכניון אך המשטרה החליטה על פינוי. בנוסף לקמפוס, מספר בנייני מגורים באזור פונו אף הם מתושבים. 

מהנהלת הטכניון נמסר לתלמידים: "לנוכח השריפה באזור דרך דורי, הונחינו על ידי משטרת ישראל לבצע פינוי של הקמפוס דרך שער נווה שאנן. בשלב ראשון אנו מבקשים לפנות את האזורים הנמצאים בקרבת השריפה: מעונות מזרח, בניין מל"ט, פארק גוטווירט, אגף הרכש, המרכז הקדם אקדמי, הפקולטה להנדסה כימית, בית הספר להנדסאים.

לאור הנחייה זו אנו מבקשים בשלב זה מכל מי שנמצא ברגע זה באחד מן האזורים הללו לצאת ממנו עם קבלת הודעה זו, דרך שער נווה שאנן. היציאה דרך שער נשר אינה מאושרת בשלב זה על ידי המשטרה. חשוב להדגיש כי בשלב זה לא נשקפת סכנה לקמפוס ולשוהים בו וכי הפינוי הוא אמצעי זהירות בלבד ומבוצע בהנחיית המשטרה". 

מוקדי השריפה העיקריים:

מתקן אדם ויישוב נאות קדומים – בוצע פינוי מתקן אדם. 15 צוותי כיבוי והצלה השיגו שליטה על השריפה.

יישובי שבי שומרון – בוצע פינוי של היישוב. 17 צוותים של לוחמי אש השיגו שליטה על השריפה.

היישוב תומר – 7 צוותי כיבוי פועלים באירוע, טרם הושגה שליטה.

ישוב אדרת – בוצע פינוי תושבים מהיישוב אדרת ונווה מיכאל בשל שריפה המסכנת חיי אדם ורכוש. 24 צוותי כיבוי והצלה בסיוע 4 מטוסים פועלים להשגת שליטה באירוע.

ואדי ערה – בוצע פינוי שני יישובים קציר וערערה שישה עשר צוותי כיבוי בסיוע שישה מטוסי כיבוי פועלים בשריפה להשגת שליטה.

צ'ק פוסט – 14 צוותי כיבוי והצלה פועלים להשתלטות על שריפת חורש המתפשטת לכיוון הטכניון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com