בדקתם איך תראו כשתהיו מבוגרים באפליקציית FaceApp? ייתכן שהמידע שלכם בסכנה - 0404
+
בדקתם איך תראו כשתהיו מבוגרים באפליקציית FaceApp? ייתכן שהמידע שלכם בסכנה צילום מסך, App Store

בדקתם איך תראו כשתהיו מבוגרים באפליקציית FaceApp? ייתכן שהמידע שלכם בסכנה

גם אתם השתתפתם בטרנד החדש של אפליקציית FaceApp, המאפשרת לקבל "הצצה" לאיך תראו בעוד כמה עשרות שנים? ייתכן מאוד שהתמונות שבמכשירכם נלקחו למאגר תמונות מתוחכם. 

מיליוני בני אדם ברחבי העולם הורידו את האפליקציה החדשה שמאפשרת לראות איך נראה בזקנתנו. כעת, מזהירים מומחים לאבטחת מידע כי העלאת תמונות לאפליקציה על ידי הגולשים, חושפת את נתוניהם האישיים ובהם גלריית התמונות האישית שלהם. 

המומחים הוסיפו כי מרגע שמשתמש מקשר תמונה לשמו, הוא חושף עצמו לניצול לרעה מצד מפתחת האפליקציה, שלא ידוע איזה שימוש היא מבצעת בפרטים הנחשפים בפניה.

אמיר כרמי, מנהל טכנולוגיות בחברת אבטחת המידע ESET בישראל: "מתן הרשאה לחברה זרה לגשת אל אלבום התמונות שלנו או בעצם להיות בעלת גישה למיליוני תמונות פנים של משתמשים ברחבי העולם היא בעייתית ואף עלולה להיות מסוכנת. העובדה שחברה זרה מחזיקה בתמונות והרשאה לאלבומי התמונות יכולה להיות מדאיגה בכל הקשור לנושא של פרטיות.

המשתמשים למעשה מניחים כי העיבוד של התמונות מתבצע על גבי המכשיר עצמו, אך המפתחים אינם מעדכנים או משתפים כי הוא בעצם מתבצע ב"ענן", כלומר בשרתים של המפתחים הרוסיים של האפליקציה, ואין שום אינדיקציה לדעת מה הם עושים עם כל התמונות ששמורות אצלם.

הבעלים של האפליקציה יכולים לעשות שימוש בתמונות כמאגר רחב שיהווה בסיס איתן לשכלול מערכות לזיהוי תווי פנים ואף לעמוד במרכז ושל סחר נתונים בין מדינות זרות.

מעבר לפרטיות התמונות האישיות, ישנו נושא בעייתי נוסף. אנשים רבים שומרים צילומי מסך של מידע אשר חשוב להם לזכור ושיהיה נגיש, למשל מידע רפואי, פגישות חשובות, פרטי חשבון בנק או יתרה בעו"ש. כך שלמעשה מעבר לגישה לתמונות שאנחנו ישר חושבים עליהן, ישנה גם גישה למידע נוסף ואישי אודותינו שניתוח שלו יכול להביא לתועלות לצד השני כמו מכירת מידע אודותינו לחברות פרסום או בעלי עניין אחרים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com